Nutriční poradce doporučuje
Jarní očista těla
V dřívějších dobách lidé v průběhu roku zažívali období dostatku i nedostatku potravy. Bylo to dáno množstvím úrody, přírodními…
Překyselení organismu
Problém překyselení je jedním z nejčastějších dotazů v nutriční poradně. Překyselení organismu nevzniká ze dne na den. Je to dlouhodobý…
Pomohou probiotika napravit i následky nadměrného mlsání?
Chtěla bych napsat jednoznačné ano, bylo by to tak jednoduše snadné. Ale tak to samozřejmě není…
Další články na toto téma (20)
Pití u jídla? Musím se ozvat!
Nedávno jsem četla článek o tom, že pití u jídla je v pořádku, žádné studie o opaku nejsou. S tím já ale musím…
Jak správně uvařit a uchovat luštěniny
Luštěniny rozhodně patří do zdravého jídelníčku. Obsahují velmi kvalitní bílkoviny, mnoho cenných minerálů, mají nízký glykemický index,…
O výživě onkologických pacientů s Mgr. Martinem Jelínkem
Každé onemocnění má svá specifika a mnoho faktorů, které mají vliv na celkový stav pacienta. Důležitou část léčebného procesu tvoří…
Jáhly sladké i slané, k snídani, obědu i večeři
Jsou levné, zdravé, bezlepkové, chutné, lehce stravitelné, rychle uvařené. A přesto je někteří lidé nikdy nezkusili, i když o nich…
Jaké potraviny při atopickém ekzému?
Hned na úvod bych ráda uvedla to, co je na alergiích tak nepříjemné: není žádná potravina, která by byla vhodná pro každého. A naopak…
Atopický ekzém očima nutričního poradce
Možná vás to překvapí, ale atopický ekzém je jednoznačně nejčastějším důvodem, pro který mne klienti vyhledají. Malých „atopiků“…
Polévka – náš pomocník
Na jaře se stránky časopisů stejně jako jiné roky plní různými návody na jarní detoxikační kúry. Detoxikace probíhá neustále, každou…
Lepek tam, lepek sem, vyhoďme ho z kola ven?
Lepek (gluten) je název bílkovin, které se vyskytují ve většině rostlin z rodu trávovitých, jako jsou například pšenice, ječmen, žito,…
Výživa ve sportu
Tentokrát jsme s výživovým specialistou a aktivním sportovcem Mgr. Martinem Jelínkem zavedli řeč na výživu ve sportu. Dozvíte se také,…
Bez antibiotik to někdy prostě nejde
Nezatracuji antibiotika. Jsou to léky, které zachránily a stále zachraňují milióny životů. Za jejich užívání ale platíme vysokou daň. Okamžitým…
Vzhůru proti chřipce!
Už se bojíte? Pokud čtete noviny, sledujete televizi a občas koukáte na zprávy na internetu, tak zřejmě ano. Není se čemu divit, valí se to…
Vitamin C – přírodní versus syntetický
Na podzim nyní přichází do lékárny stále více zákazníků žádajících přípravky s vitaminem C, protože chtějí posílit imunitu a…
O výživě těla i duše - rozhovor s Mgr. Martinem Jelínkem
Mgr. Martin Jelínek, lektor a autor řady kurzů a knih zabývajících se zdravou výživou a změnou životního stylu, je známý svým celostním…
Zácpa – nestyďme se o ní mluvit
Jednou ze základních otázek, kterou by klienti při prvním setkání s nutričním poradcem měli slyšet, je otázka na správné vyprazdňování,…
Chronický zánět slinivky
Slinivka břišní (pankreas) je pro člověka velmi důležitým orgánem. Na to, jak životně důležité funkce má, je poměrně malá (neváží…
Detox?!
Termín jarní detoxikace ve mně vzbuzuje přinejmenším úsměv. Wikipedie definuje detoxikaci jako soubor metod, postupů, prostředků k účinnému…
Pryč s kyselostí!
Existuje nespočet nemocí, ale jejich společnou základní příčinou je nevhodný způsob života a stravování. Žijeme v době vysokého přísunu…
Strava nemocného dítěte
Péče o dítě s sebou přináší mnoho radosti a štěstí. Děti ale také marodí, některé občas, jiné častěji a to je pro nás, rodiče,…
Máte křečové žíly či hemoroidy? Problém může být ve stravě!
Křečové žíly, otoky nohou, pocit těžkých nohou, hemoroidy. To vše jsou příznaky cévního onemocnění. Víte, že často souvisí se stravou? Vybíráme…
Probiotika a prebiotika – musíte pro ně do lékárny?
Mikrobiom, probiotika, prebiotika. Slova, která zahltila svět. Jak jim porozumět?