Často kladené dotazy (FAQ)

Homeopatie v lékárně - nejčastější otázky zákazníků lékáren
Jak se homeopatické léky užívají? Jak podat homeopatický lék malým dětem? Kolik obsahují cukru? Hradí homeopatické léky zdravotní pojišťovny?…

Pokousání od psa
Rány způsobené kousnutím psa jsou často infikované, zhmožděné, oteklé, bolestivé, proto je potřeba nasadit antibiotika. K tomu můžeme…

Zánět močových cest
Počínající zánět močového měchýře není nutné ihned zaléčit antibiotiky. Z režimových opatření je potřeba dodržovat pitný režim,…
Další články na toto téma (54)

Krvácení z nosu
Ze zkušeností z Homeopatické poradny mnoho našich pacientů trápí opakované krvácení z nosu (tzv. epistaxe). Co nabízí klasická léčba?…

Herpangína
Herpetická angína neboli herpangína je infekční onemocnění sliznice dutiny ústní a hltanu způsobené skupinou virů enteroviny - Coxackie. Infekce…

Parodontóza
Parodontóza v pokročilém stadiu je v evropské populaci velmi častým problémem. Studie uvádí, že jí trpí až 47 % obyvatel nad…

Anální fisura
Trhlina v oblasti konečníku není neobvyklou potíží. Kromě úporné bolesti bývá doprovázena také stopovým krvácením. Anální fisura…

Reflux u předškoláka
Pálení v oblasti jícnu či pocit kyselosti „v krku“ jsou součástí potíží provázejících gastroezofageální reflux. Projevy nejsou…

Ztráta čichu po prodělání covidu-19
Ztráta některého ze smyslů je vždy nepříjemná. Nejvíce omezující je život s poškozeným zrakem, či sluchem. Ztráta čichu – anosomie…

Noční znecitlivění rukou
Někdy si při spánku přeležíme ruku a ta je pak necitlivá. Jindy může tyto potíže způsobit napětí a stres, či přetížení krční páteře…

Potíže se spánkem po operaci
Nespavost může mít různé příčiny. Snad nejznámější je stres a nepravidelný spánkový režim. Vliv však má také prostředí, kde spíme,…

Psychické potíže v souvislosti s izolací
Krize s sebou obvykle přináší nejistotu a strach. Když se jedinec v situaci trochu zorientuje, zvládání se stává jednodušším. Avšak…

Únava po covidu
Po překonání onemocnění novým koronavirem nejčastěji pacienti uvádějí přetrvávající únavu, bolest svalů a dušnost.

Léčba křečových žil
Křečové žíly patří mezi nejčastější onemocnění obyvatel vyspělých zemí. Vznikají nenápadně a jejich prvních příznaků si ani nemusíme…

Otok nohou v těhotenství
Otok kolem kotníku, otok lýtka. Mnoho maminek v očekávání se právě s tímto problémem potýká. Příčin je vícero: působení hormonu…

Tvrdnutí břicha
V období těhotenství se objevuje vícero potíží, se kterými se nastávající maminka potýká. Mezi nejčastější patří tvrdnutí bříška.…

Ječné zrno
Ječné zrno je zánět mazové žlázky u řasy na očním víčku. Bývá na okraji očních řas. Projeví se jako bolestivá bulka na očním…

Prevence inkontinence
Nechtěný únik moči – močová inkontinence – je nepříjemným problémem. Příčiny mohou být různé. Uvádí se spojitost s obtížnými…

Vyrážky po vysazení antikoncepce
Po vysazení antikoncepce dochází v těle ženy k hormonálním změnám. Produkuje se pak více mazu, pleť se mastí a mohou vznikat pupínky,…

Bolesti a nevolnost při menstruaci
Menstruace u většiny žen probíhá jen s mírnými obtížemi. U jiných však dochází k silnějším bolestem, křečím, někdy…

Hemoroidy a zácpa v těhotenství
V těhotenství se hemoroidy objevují v důsledku tlaku rostoucí dělohy a plodu. Dalším důvodem je také zácpa, která v těhotenství…

Neklidné dítě
Nespavost či neklid u dětí nemusí být vždy signálem, že je něco špatně. Může jít o přechodné období, kdy si dítě nastavuje…

Nespavost a vyhoření na mateřské
Nespavost, únava, pocit, že už dál nemůže… Později se přidává podrážděnost, pokles sebevědomí, plačtivost, úzkosti. To jsou projevy…