Krize s sebou obvykle přináší nejistotu a strach. Když se jedinec v situaci trochu zorientuje, zvládání se stává jednodušším. Avšak v případě, že krize trvá dlouho a je spojena s izolací, případně i tlakem, který jedinci přináší každodennost, mohou se objevit úzkosti, dokonce i deprese. Z výzkumů vyplývá, že nejrizikovější skupinou jsou matky malých dětí. Mámy se starají o rodinu, naplňují základní životní potřeby dětí, se školáky se doma učí a na „čas pro sebe“ nezbyde prostor ani síly.

„Dobrý den, potřebovala bych poradit nějaké homeopatické léky, které mi pomohou zbavit se pocitů úzkosti a „deprese“. Je toho na mě moc. Mám jedno dítě v 1. ročníku ZŠ, druhé má rok. Silně se na mně podepisuje roční karanténa, kdy prakticky nemůžeme nikam. Mladší dítě můj stav jen umocňuje – hodně pláče, vynucuje si věci a rostou mu zuby. Vrcholem je, že mám doma v distanční výuce i prvňáka, kterému je potřeba se věnovat. Chce se mi pořád brečet, jsem bez nálady, nic mě nebaví, nazlobím se až do nepříčetnosti za jakoukoliv maličkost.“

Na dotaz odpovídá zkušená lékařka-homeopatka MUDr. Jana Šumanová:

„Dobrý den, doporučuji Vám tyto homeopatické léky:

  • Sédatif PC – 3x denně 2 tablety,
  • Sepia 15 C – 1x denně 5 granulí

a v případě, že jste i hodně unavená, tak ještě:

  • Phosphoricum acidum 15 C – 2x denně 5 granulí.

Všechny tyto léky užívejte aspoň po dobu jednoho měsíce.

Pro mladší dítě doporučuji:

  • Chamomilla 30 C – 5 granulí rozpusťte v malém množství vody v malé skleničce. Z tohoto roztoku podávejte 3x denně několik lžiček malou nekovovou lžící. Každý den připravte nový roztok.

Podle potřeby znovu napište.“ 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.