Modravě zelený, nepříjemně páchnoucí, 20 až 60 cm vysoký polokeř, jehož jméno je odvozeno z řeckého slova rhyomai = léčit (routa je dodnes užívána jako léčivá rostlina). Hojně roste ve východním Středomoří, ale pěstuje se i u nás. 

CHARAKTERISTIKA OBTÍŽÍ:

  • následky poranění kloubů,
  • zhmoždění, schvácenost, ztuhlost kloubů,
  • bolestivý tlak v očích,
  • obtíže se zlepšují pohybem a teplem, zhoršují nehybností.

INDIKACE:

Následky poranění kloubu (např. vymknutí), při kterých dochází k poranění tkání v okolí kloubu (šlachy, vazy). Kloub je ztuhlý, zhmožděný a bolestivý. Obtíže se zhoršují v klidu a zlepšují pohybem (bolest ustupuje hned v začátku pohybu), proto se nemocný potřebuje stále pohybovat a rozhýbávat pohmožděný kloub.

Bolesti bederní a křížové části páteře, bolesti sedacího nervu, které jsou horší nehybností a zlepšené pohybem.

Dávkování: 9 C, 5 granulí 3-4 x denně.

Přetížení očí po zrakové námaze (např. po dlouhodobé práci u počítače nebo při umělém osvětlení), které se projevuje bolestí okohybných svalů, poruchami akomodace a pálivými bolestmi. Bolesti se zlepšují teplem.

Dávkování: 9 C, 5 granulí 3-4 x denně.
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.