Trhlina v oblasti konečníku není neobvyklou potíží. Kromě úporné bolesti bývá doprovázena také stopovým krvácením. Anální fisura vzniká natržením sliznice konečníku. Léčení řitní trhliny podpoří režimová opatření: dostatek tekutin, strava bohatá na vlákninu, pravidelná stolice, vyhýbání se dlouhému sezení na záchodě, umývání a osušení řitní oblasti po stolici nebo sedací koupele s dubovou kůrou či heřmánkem.

Nezapomeňme však také na pomoc homeopatie.

„Vážená paní doktorko, již delší dobu trpím anální fisurou a vyprazdňování je pro mě velmi bolestivé. Trpím také lumbagem s ischiasem, stenózou páteřního kanálu, protruzí L5/S1 a těžkou koxartrózou v kyčlích. Z tohoto důvodu je pro mě nemožné ošetřit si konečník mastí nebo zavést čípek. Rád bych Vás poprosil, zdali neexistuje nějaký homeopatický lék, jenž by toto mé onemocnění v konečníku zhojil. Velmi děkuji za odpověď.“

Na dotaz odpovídá zkušená lékařka a homeopatka MUDr. Kristina Potúčková:

„Dobrý den, pomůže Vám lék:

  • Nitricum acidum 9 C – 5 granulí 3x denně.

Navyšte příjem pramenité vody a přidejte do stravy vlákninu včetně Psyllia (indického jitrocele).
Vzhledem ke zdravotním potížím, o kterých píšete, vřele doporučuji osobní návštěvu u lékaře-homeopata.“ 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.