Menstruace u většiny žen probíhá jen s mírnými obtížemi. U jiných však dochází k silnějším bolestem, křečím, někdy až k nevolnosti. Pomoci si lze využitím tepla (koupel, sauna, lahev s horkou vodou), pravidelnou pohybovou aktivitou, akupunkturou, bylinnými přípravky a také homeopatickými léky.

„Gynekolog mi doporučil na bolesti a nevolnosti při menstruaci užívat homeopatika, proto se obracím na vás. Od své první menstruace trpím opravdu velkými bolestmi, které mi znemožňují normálně fungovat. Je mi 22, menstruaci nijak zvlášť silnou nemám, ale bolesti přichází někdy i týden předem a čím více se blíží menstruace, tím jsou horší. Nejhůře mi bývá první den, druhý den je krvácení nejsilnější, ale už jsem schopná fungovat, i když bolesti jsou stále dost silné. Menstruace většinou trvá okolo 5 dnů, kdy od 3. dne jsou už bolesti minimální. Teplo soustředěné vyloženě na oblast bolesti trochu uleví, ale nijak zvlášť. Z poloh se mi nejvíce uleví při „porodní poloze”, kdy ležím na zádech s roztaženýma, pokrčenýma nohama. Od druhého dne mi od bolesti trochu pomůže např. Paralen, ale první den nezabírá ani Algifen. Pomohou mi homeopatika? Předem děkuji za radu.“

Na dotaz odpověděla zkušená lékařka-homeopatka MUDr. Zuzana Kornelová:

„Dobrý den, užívejte:

  • Lachesis mutus 15 C – 1x denně 5 granulí,
  • Magnesium phosphoricum (Schüsslerova sůl č. 7) – 3x denně 2 tablety,
  • Folliculinum 30 C – 8. a 20. den menstruačního cyklu 5 granulí 1x denně. Pouze v uvedené dny. Za začátek cyklu považujeme první den krvácení.
  • Při bolestech rozpusťte 5 granulí homeopatika Colocynthis 15 C + 5 tablet Magnesium phosphoricum v 1 l vody a popíjejte během dne.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.