V období těhotenství se objevuje vícero potíží, se kterými se nastávající maminka potýká. Mezi nejčastější patří tvrdnutí bříška. Není potřeba se hned lekat – nemusí jít o nic vážného. Tvrdnutí břicha je způsobeno napínáním svaloviny dělohy, ale také vazivového aparátu, na kterém je děloha zavěšena.

Tvrdnutí břicha je nepříjemné a může se objevit po fyzické námaze i v důsledku infekce dělohy či močového ústrojí. V případě, že k tvrdnutí dochází často, je nezbytné navštívit lékaře.

„Dobrý den, jsem těhotná a už jsem byla 3x hospitalizována kvůli zastavení předčasného porodu. Teprve jsem 25 + 6 tt, takže termín porodu je ještě daleko. Chtěla jsem se zeptat, zda neexistují nějaká homeopatika, která pomohou zbavit se tvrdnutí břicha? A případně nějaká homeopatika na uklidnění, abych neměla strach z předčasného porodu? Děkuji za rady.“

Na dotaz odpověděla MUDr. Kristina Potúčková, zkušená lékařka-homeopatka.

„Dobrý den, užívejte lék:

  • Magnesia phosphorica 9 C – 5 granulí 2–3x denně. Hodně odpočívejte.

Z homeopatik na zklidnění mysli je:

  • Gelsemium sempervirens 30 C – 5 granulí 2x denně.
  • Dobře se kombinují s Bachovými květovými esencemi, s krizovou esencí Rescue remedy. Užívejte 4 kapky 4x denně do tekutiny nebo přímo do úst.

Pokud by nedošlo ke zlepšení, můžete přidat lék:

  • Sepia officinalis 15 C – 5 granulí 1–2x denně.“ 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.