Herpetická angína neboli herpangína je infekční onemocnění sliznice dutiny ústní a hltanu způsobené skupinou virů enteroviny - Coxackie. Infekce je vysoce nakažlivá, vyskytuje se hlavně v letní a podzimní měsíce, postihuje především děti předškolního a školního věku. Mezi nejčastější příznaky patří horečka, bolesti v krku, hlavně při polykání, na sliznicích hrdla se projevuje jako drobné puchýřky s červeným lemem.

"Dobrý den, ráda bych se poradila. Můj 3letý syn měl 2 dny horečky, bolelo ho v krku, hlavně při jídle. Proto jsme navštívili dětskou lékařku, zda se nejedná o angínu. Po vyšetření mi sdělila, že se jedná o herpangínu, virové onemocnění a doporučila mu popíjet heřmánkový čaj a podávat analgetika. Mohou nějaká homeopatika zmírnit jeho bolesti v krku? Děkuji.

Na tento čtenářský dotaz odpověděla lékařka a homeopatka MUDr. Lucie Kozáková:

"Dobrý den, synkovi doporučuji tyto léky:

  • Rhus toxicodendron 9 C - puchýřky na sliznicích dutiny ústní a hltanu, s čirou nažloutlou tekutinou, pálivé, svědivé, 3-5x denně 5 granulí
  • Belladona 9 C - horečka nad 38 st.C, s pocením, bolesti v krku, zarudlé sliznice, 5 granulí každých 15 min., celkem 4 dávky, po zlepšení 3x denně 5 granulí
  • Oscillococcinum - podpora protivirové imunity, 2x denně 1 tuba"

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.