Ze zkušeností z Homeopatické poradny mnoho našich pacientů trápí opakované krvácení z nosu (tzv. epistaxe). Co nabízí klasická léčba? Jako ORL lékařka uvedu metody stavění krvácení, které jsme našim pacientům nabízeli.

První, konzervativní přístup, je poleptání krvácející cévky roztokem AGNO3 v místě nejčastějšího zdroje krvácení, v tzv. locus Kiesselbachi, které se nachází v přední části nosní přepážky, bohatě cévně zásobené. Efekt této léčby nebývá trvalý a pacienti se s epistaxí na ORL vracejí.

Poté přistupujeme k tzv. elektrokoagulaci sliznice nosu, tedy „popálení“ cévky v lokální anestézii v místě krvácení. Efekt tohoto zákroku bývá trvalejší, pro pacienta bývá někdy nepříjemný.

Pokud ale pacient stále krvácí, je potřeba přistoupit k přední nosní tamponádě. Zdroj krvácení je potřeba utamponovat sterilní mastnou gázou, která svým tlakem zastaví krvácející cévu. Tamponáda se v nose nechává 48hod., aby nedošlo k recidivě a nebyl tak pacient ohrožen možnými komplikacemi, např. aspirací (vdechnutí) krve. Přestože je to nutný zákrok, pro pacienta je velmi nepříjemný.

Existuje účinnější léčba bez invazivního bolestivého zákroku? Vyzkoušet můžete šetrnou homeopatickou léčbu.

Akutně:

  • Phosphorus 15 C - časté, silné a opakované krvácení, které ustane a znovu začne
  • Arnica montana 30 C - zmírňuje krvácení z kapilár, ulevuje od bolesti

Dávkování: 5 granulí od obou léků rozpustit v 0,5l vody a popíjet do zlepšení

Dlouhodobě (prevence krvácení):

  • Arnica montana 30 C - 2x týdně 5 granulí
  • Phosphorus 15 C - 2x týdně 5 granulí

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.