Ječné zrno je zánět mazové žlázky u řasy na očním víčku. Bývá na okraji očních řas. Projeví se jako bolestivá bulka na očním víčku, pálí, objeví se zarudnutí a otok. I zde má homeopatie své místo.

„Dobrý den, syn, 5 let, má již téměř 2 měsíce opakující se ječná zrna, střídavě na obou očích na horním víčku. Včera se mu udělalo na pravém oku. Nebolí, ale svědí. Není to úplně výrazné, spíš začervenalé, lehce nateklé. Byli jsme asi před měsícem u praktické lékařky, která potvrdila ječné zrno. Rádi bychom se vyhnuli antibiotikům, proto hledáme cestu homeopatie, ale zdá se, že je hodně možností. Zvažujeme návštěvu u homeopata, ale pokud byste nám mohla touto cestou poradit, budeme rádi. Děkuji a přeji hezký den.“

Na dotaz odpověděla zkušená lékařka a odbornice v homeopatii MUDr. Zuzana Kornelová:

„Dobrý den, pokud se problémy opakují, určitě bude vhodná návštěva homeopata. Zatím můžete nasadit homeopatika:

  • Staphysagria 9 C – 2x denně 5 granulí a
  • Silicea 9 C – 1x denně 5 granulí.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.