Nespavost může mít různé příčiny. Snad nejznámější je stres a nepravidelný spánkový režim. Vliv však má také prostředí, kde spíme, zdravotní potíže, psychický diskomfort, nadměrný příjem kofeinu a alkoholu, ale také užívání léků. Někdy se potíže se spánkem mohou objevit i po operaci – jako důsledek narkózy či předoperačního stresu, pooperačních bolestí a zásahu do těla jako celku.

„Dobrý den, paní Gogelová, chtěla bych Vám moc poděkovat za Vaše rady a doporučení homeopatik. Moc si toho vážím. Byla jsem až překvapena, s jakým klidem jsem zvládla dny před operací. Už to bude 5 týdnů od operace, jsem na PN. Problémy související s operací ani nemám, ale co mě moc trápí je spánek.

Trvá to druhý týden. Celý den mám jen myšlenky na to, jak a jestli večer usnu. Odpoledne užívám 1 tabletu třezalky a večer i v noci homeopatika Sédatif PC. Ulehám kolem 21. hodiny. Jen ležím a spánek nechce přijít. Kolem jedné hodiny to nevydržím a vezmu si 1/2 tablety Stilnoxu, zaspím cca na 4 hod. Zkoušela jsem si jej nevzít a usnula jsem ve 4 hodiny ráno, a to na 1 hodinu. Ani přes den neusnu. Po obědě si zdřímnu nejdéle na cca 45 minut.

Moc mě to trápí. Místo toho, abych nabírala sílu, jsem nevyspaná, unavená. Mám obavy, že si tím naberu ještě další zdravotní problémy. Ráda bych si koupila homeopatika, ale nevím jaká. Prosím, poradíte mi?“

Na tento dotaz odpovídá zkušená porodní asistentka Bc. Romana Gogelová, odbornice v homeopatii.

„Dobrý den, jsem velmi ráda, že Vám homeopatické léky usnadnily úzdravu. Vaše porucha spánku může být způsobena více faktory nebo jejich kumulací. Narkóza, prodělaný stres, zásah do vnitřní integrity těla, méně pohybu, to vše se do této situace promítá. Jednoznačně bych doporučila:

  • Sédatif PC – 3x denně 2 tablety

a zkombinovat jej s homeopatickými léky:

  • Ignatia amara 15 C – 2x denně 5 granulí denně (můžete i dlouhodoběji)

a

  • Nux vomica 15 C – 2x denně 5 granulí (postačí využívat jednu tubu).

Zkuste si vytvořit režim. Ráno vstanu, posnídám, jdu na procházku se psem, do obchodu, pravidelně jím. Po 18.00 už zažívací trakt nezatěžujte. Poslední káva (pokud pijete) do cca 15.00. Odpoledne nebo v podvečer procházka, pokud nejste moc unavená. A přes den zkuste moc nespat. V této situaci bude asi nejsložitější ulehnout do postele a čekat na spánek, tedy doporučuji najít si na YouTube nebo v audiotéce audio knížku, kterou bude číst Vám příjemný hlas, a nechat se tak uspat čtením, jako když jste byla malá, tohle opravdu fajn funguje.

Kdykoliv se ozvěte, držím palce a přeji brzkou úlevu.“ 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.