S nástupem chladných měsíců roku se u malých dětí nemoci často opakují – zejména, když navštěvují školku, či školu. Týden jsou ve školce, týden doma a tak je to až do jara. V naší poradně se maminky často ptají i na možnost homeopatického řešení potíží souvisejících se zvětšenou nosní mandlí. 

„Dobrý den, má skoro čtyřletá dcera je často nemocná. Loni začala chodit do školky a docházka byla asi 30 %. Na jaře jsem nasadila Lymphomyosot. Dcera vybrala tři balení a byla, až na dvě rýmy, čtyři měsíce zdravá. Nicméně jak nastoupila v září opět do školky, už je zase stále nemocná. Trpí na zadní rýmy, zahlenění, kašel, který občas sleze na průdušky. Nemoc se vleče a dlouho trvá, než se jí zbaví.

Chodíme na ORL, kde jí na jaře zjistili velkou nosní mandli. Proto jsem nasadila i ten Lymphomyosot. Poradíte mi, co teď? Mohu zase opakovat Lymphomyosot, nebo musí být delší přestávka? Brala ho do půlky června – 3x denně 10 kapek.

Četla jsem také o léku Silicea 15 C s doporučením brát pondělí, středa, pátek – pro zlepšení imunity a na zmenšení nosní mandle. Děkuji za radu!“

Na dotaz odpověděla zkušená lékařka MUDr. Kristina Potúčková, odbornice v homeopatii:

„Dobrý den,

  • Lymphomyosot můžete opět nasadit ve výše uvedeném dávkování. Po využívání 1 balení udělejte 14denní pauzu, celkem užívejte 3 balení.
  • Silicea je výborným lékem na zvýšení imunity. Zpočátku by byla vhodná v každodenním užívání 5 granulí v ředění 15 C.
  • Kombinujte ji s 1 tubou léku Oscillococcinum 2x týdně. V případě, že infekt nastoupí, navyšte Oscillo na 1 tubu 3x denně po dobu 3 dnů.

Léky Silicea a Oscillococcinum podávejte celý podzim i zimu. Dále dle nemocnosti.

Co se týká nosní mandle, je na místě užívání léků:

  • Thuya occidentalis 15 C – 5 granulí 1x denně,
  • Kalium muriaticum 9 C – 5 granulí 2x denně a
  • Agraphis nutans 9 C  5 granulí 2x denně.

Tyto 3 léky podávejte minimálně 2 měsíce.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.