Bílý prášek bez zápachu rozpustný ve vodě. Je používán jako kloktadlo při infekcích dutiny ústní (např. afty, angíny).

INDIKACE

Kaštan

Záněty sliznic dutiny ústní: většinou ojedinělé, pálivé a bolestivé afty s bělavými povlaky, které při jídle krvácejí; mohou vzniknout nejen poškozením sliznice, ale i při prořezávání zubů (mléčných i stálých). Vyskytují se na jazyku, na vnitřní straně tváří a velmi bolestivě reagují na slané a kyselé potraviny.

Dávkování: 9 C, 3-4x denně 5 granulí.

Kinetóza (obtíže při cestování) zejména v letadle a na lodi – nevolnost vzniká při prudkém zrychlení, při jízdě po nerovné silnici, při turbulencích nebo při kymácení lodi. Obtíže jsou provázené bledostí, motáním hlavy a nevolností.

Dávkování: 15 C, 5 granulí před cestou (v předvečer a ráno v den cesty), pak každou půlhodinu, postupně dle zlepšování stavu vysazovat.

Strach z pohybu dopředu a dolů (výtah, schody, houpačka) – dítě nemá rádo „vyhazování nad hlavou“, probudí se při ukládání do postýlky (nesnáší pohyb dolů). Děti se budí nejen pohybem dolů, ale jsou také přecitlivělé na sebemenší hluk (např. nadskočí při nenadálém zvuku).

Dávkování: 15 C, 5 granulí před spaním nebo opakovaně při strachu a úzkosti.

Přecitlivělost na hluk – dospělý či dítě vyskakuje při náhlém, ostrém zvuku; dítě se při nečekaném zvuku budí trhnutím.

Dávkování: 15 C, 5 granulí 2x denně; u neklidného dítěte večer před spaním 5 granulí a v noci při probuzení opakovaně dle potřeby.

Genitální herpes (herpes genitalis): výsev malých seskupených puchýřků, které obsahují kalnou tekutinu a které se postupně slévají do jednoho puchýře.

Dávkování: 9 C, 5 granulí 3x denně.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.