K tomuhle léku začnu příhodou, kdy jsem o homeopatii neměl ani tušení. Když mi bylo „náct“, byl jsem s rodiči pracovat na zahradě, která byla mimo dům v zahrádkářské kolonii. Záhonky, keře, stromy, ale moc možností schovat se při nepříznivém počasí tady nebylo. Vyrazili jsme v horkém letním odpoledni sklidit nějakou úrodu. Náhle zafoukal studený vítr, objevil se černý mrak a prudká letní bouřka. Samozřejmě jsme během chvilky promokli, že na nás nebyla suchá nit. A pak ještě jít pěšky domů. 

I když jsem se doma převlékl do suchého oblečení, za pár hodin jsem začal cítit vnitřní horkost, začal jsem kýchat a večer vyskočila teplota nad 38. Druhý den se mi spustila rýma a tohle zahradničení jsem pořádně odstonal.

Kdybych v té době znal homeopatii, zachránil by mě lék Aconitum napellus.

Aconitum je lék indikovaný všude tam, kde je prudký nástup příznaků, zejména horečky, a nebo kde se setkáme s prudkým emočním šokem spojeným s ohrožením života.

Je to výborný lék na první stadia nachlazení, rýmy či chřipky, kde se potíže objeví téměř z plného zdraví, náhle a kolem půlnoci. Nemocný má přecitlivělé smysly, je neklidný, úzkostný a v této situaci může mít až strach ze smrti. Bolesti jsou nesnesitelné a doprovází je lokální necitlivost nebo brnění (například při zánětu trojklanného nervu pro prochlazení).

Je to hlavní lék na následky prudkého prochlazení, profouknutí ledovým větrem, studené promoknutí a nebo pád do studené vody.

Nemocný má suchou a horkou kůži, má velkou žízeň a jeho potíže se zhorší teplem. Zlepšení nastává v okamžiku, kdy se objeví pocení, čerstvým vzduchem a nebo odpočinkem.

Protože dnes už o homeopatii něco vím a vím, jak „zázračným lékem“ je Aconitum, vždycky, když nechtěně prochladnu, vezmu si 5 granulí hned, jak je to možné. V naprosté většině případů se žádná nemoc nerozvine. A stejnou zkušenost mají i moji pacienti.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.