Rány způsobené kousnutím psa jsou často infikované, zhmožděné, oteklé, bolestivé, proto je potřeba nasadit antibiotika. K tomu můžeme léčbu doplnit homeopatiky k podpoře lepšího hojení, k prevenci vzniku hnisání, nekróz a vředů, ke zmírnění otoku a bolesti.

"Dobrý den, prosím o radu ohledně homeopatik, dcera 2 roky, pes ji kousnul do tváře, byla ošetřena pouze strip stehy a dostala antibiotika. Rány jsou 2, jedna u ucha asi 4cm, druhá na bradě 1 cm, jsou otevřené s lehkým povlakem."

Na tento čtenářský dotaz odpověděla lékařka a homeopatka MUDr. Lucie Kozáková:

"Dobrý den, rána je oteklá, zarudlá anebo rudá s tepavou bolestí?"

"Rána je spíše začervenalá, prosáklá a asi tolik nebolí, jen občas dcera řekne „auu“."

"Doporučím užívat Arnica montana 15 C, Apis mellifica 30 C, Hepar sulfur 30 C a Pyrogenium 9 C, 5 granulí od všech rozpusťte v 0,5 dcl vody a podávejte dceři 3x denně 2 lžičky vždy zamíchaného roztoku do zlepšení."

Zpráva za 2 týdny:
"Krásný den, píši, jak to vypadá s kousnutím dcery, vše se už hezky hojí, u ucha již růžová jizva, na bradě malý strup, tak vše je na dobré cestě, začínám mazat měsíčkovou mastí. Moc děkuji za Vaše rady."

Poznámka lékaře:
Pokousání psem, zvláště dítěte je téměř vždy provázeno úlekem, panikou, šokem, proto je potřeba poléčit i toto trauma užitím léku Aconitum napellus 30 C 1x denně 5 granulí týden a poté vysadit.

Závěrem:
A nezapomeňte, že majitel psa má povinnost ze zákona o veterinární péči 166/1999 Sb. nechat zvíře vyšetřit u veterináře (a to i v případě, že je pes očkovaný) pro vyloučení podezření z onemocnění vzteklinou v den poranění člověka a za dalších 5 dní o tom donést potvrzení.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.