Po vysazení antikoncepce dochází v těle ženy k hormonálním změnám. Produkuje se pak více mazu, pleť se mastí a mohou vznikat pupínky, které se zanítí. Zde má taky své místo homeopatie. Pomůže vyčistit organismus, zharmonizuje hormonální rovnováhu a pomůže tak na cestě k hezké pleti.

„Dobrý den, zhruba po 7 letech jsem vysadila hormonální antikoncepci. Před užíváním HA jsem problematickou pletí netrpěla, ale teď po vysazení se mi objevují menší pupínky na čele a v okolí spánku, kde jsou pupínky bolavější. Chtěla jsem poprosit o radu, jaký homeopatický přípravek na tyto potíže užívat?“

Na dotaz odpověděla zkušená lékařka a odbornice v homeopatii MUDr. Zuzana Kornelová:

„Dobrý den, můžete užívat homeopatika:

  • Thuya occidentalis 9 C – 1x denně 5 granulí, po dobrání nasadit 15 C 1x týdně.
  • Folliculinum 30 C – 2x měsíčně, pokud máte pravidelnou menstruaci, pak 8 a 16. den cyklu počítáno od začátku krvácení.

Do 3 měsíců by se měl stav upravit."

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.