Homeopatické léky mohou usnadnit cestu k nižší váze. Vždy je ale třeba dodržovat režimová opatření, mít pevnou vůli a pohyb. Výživová doporučení vypadají jednoduše, ale kdo má problém s nadváhou, ví, že to v běžném denním „provozu“ nemusí být úplně snadné.

Především je nutné jíst pravidelně – menší porce pětkrát denně – a je třeba začít již snídaní. Zdravě pojatá snídaně tělo uklidní, dodá mu jistotu, že během dne nebude hladovět a že si „nemusí utahovat kohoutek výdeje energie“.

Nedělejte si zásoby a neobklopujte se jídlem – doma na stole by neměla být lákadla – sušenky, oříšky apod. Myslete také na skryté cukry v nápojích, pijte jen neslazené nápoje, čaje nebo teplou vodu s citronem – to je ideální první nápoj dne. Nejezte také ve spěchu, ve stoje a v okamžiku, kdy pociťujete stres. Jezte vždy v klidu, s radostí a u hezky prostřeného stolu. Nepijte při jídle, ale raději před ním – sníte pak do pocitu sytosti méně jídla.

Víte, které potraviny vám pomohou?

  • Sladké brambory (batáty) – tyto brambory obsahují speciální typ škrobu, který odolává zažívacím enzymům, takže zůstávají v žaludku déle – proto vás naplní a vy nemáte hlad. Navíc mají hodně vitaminů A a C.
  • Zeleninová polévka – horká polévka se zeleninou na bázi vývaru vás okamžitě zbaví hladu a chutí a ještě s minimem kalorií. Zkuste si dopřát hrnek polévky před jídlem nebo si ji dejte jako hlavní chod!
  • Hořká čokoláda – vezměte si jeden kousek nebo dva a pomalu si je vychutnávejte. Vybírejte ale takovou, která má minimálně 70 procent kakaa. Hořká chuť snižuje chuť k jídlu, navíc kyselina stearová v hořké čokoládě zpomaluje trávení, takže se cítíte plnější.
  • Tofu – není jen rostlinným zdrojem bílkovin pro vegetariány, obsahuje taky hodně isoflavonu genisteinu, který potlačuje chuť k jídlu. Zkuste přidat tofu do svého běžného zeleninového salátu.
  • Zelený čaj – pomůže zastavit vaše neustálé chutě k jídlu. Obsahuje totiž katechiny, které zabraňují pohybu glukózy do tukových buněk, což zpomaluje vzestup hladiny cukru v krvi, a zabraňuje tak následnému ukládání tuku.
  • Skořice – až budete jíst třeba ovesné vločky nebo ovoce, posypte si je skořicí. Skořice, stejně jako jiné podobné koření (například hřebíček či zázvor), pomáhá snižovat hladinu cukru v krvi, což pomáhá kontrolovat vaše chutě.

Homeopatické léky regulují metabolismus přirozenou cestou a nezatěžují vylučovací systémy organismu. Můžete je tedy do komplexní léčby organismu zařadit bez obav z nežádoucích účinků. Optimální bude celková léčba u zkušeného homeopata. Ta bude brát k úvahu vaše specifické problémy a okolnosti. Existují ale i možnosti univerzálního použití:

Homeopatické léky, které mohou zrychlit metabolismus:

  • Calcarea carbonica 9 C při obezitě „jablíčkového“ typu, silném pocení na hlavě, obličeji se sklonem k ledvinovému onemocnění nebo zvýšenému tlaku.
  • Graphites 9 C při velmi zpomaleném metabolismu a zácpě s nadýmáním.

Dávkování: 2x denně 5 granulí ráno a večer po dva měsíce.

Další homeopatické léky, které je možné při hubnutí použít:

  • Kombinace léků Natrum sulfuricum 9 C a Natrum muriaticum 5 C – obden střídavě po pěti granulích zase zbaví tělo zadržované vody a tím pomůže snížit váhu.
  • Antimonium crudum 9 C pomůže při stavech záchvatového přejídání – užijte pět granulí v době, kdy toto nejvíce hrozí – např. po návratu domů z procházky. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.