Andreiny recepty nejsou ve Světě homeopatie žádnou novinkou. Receptem tohoto víkendu je její "haloweenský" tip, a to dokonce pro celiaky! Nechte se inspirovat i vy.

"Mamko, mohly by k nám zítra holky na návštěvu? Co kdybychom je pozvali na halloweenskou oslavu?", zeptal se náš nejstarší syn Jergušek.

Nejdříve jsem to odmítla, nechtělo se mi pro děcka vymýšlet program. Jak znám našeho prvorozeného, vím, že by to musel být program s výzdobou. Ale on tak moc prosil a navíc se nabídl, že si zábavu vymyslí sami. "Výzdoba může být jen jednoduchá, mamko!" Nakonec jsme synovu přání "podlehli".

Jelikož má jedna z holčiček celiakii, bylo nutné nachystat něco, co může jíst i ona. K večeři si děti daly rýži a samy si upekly dýni - ochutily si ji podle sebe a byla skvělá!

Příprava mlsky zůstala na mne. A tak jsem se s nejmladší Klárinkou pustila do pečení sušenek. K jejich výrobě budete potřebovat:

110 g másla
110 g třtinového cukru
100 g kukuřičné mouky hladké
40 g pohankové mouky hladké
30 g kakaa
1/2 čajové lžičky kypřícího prášku
cca 1 dl vody

Všechny suché složky smícháme, přidáme změklé máslo a pomalu přidáváme vodu (možná jí budete potřebovat více, možná méně, záleží na mouce, resp. na množství vody, které absorbuje). Z ingrediencí vypracujte měkké lepivé těsto. Pak vymodelujte malé kuličky, které položte na plech vyložený pečícím papírem a trochu je stlačte. Na některé sušenky jsem dala do středu malou lžičku marmelády (dětem chutnaly víc bez ní).

Sušenky měly velký úspěch!

Tip: Pokud nemusíte držet bezlepkovou dietu, můžete bezlepkové mouky nahradit 140 g celozrnné mouky jemně mleté. Užijte si krásný Halloween!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.