Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Císařský řez u krávy

Autor: MVDr. Pavlína Bubeníková Roudná

Porod krávy je vzhledem k anatomickým poměrům utváření pánve skotu ne zcela snadnou záležitostí. Literatura praví, že za fyziologický porod je považován i řízený tah do síly 3 mužů. Někdy dochází k situacím, kdy příliš velký plod, jeho nepravidelná poloha či vícečetná gravidita nedovolují ukončit porod přirozenou cestou. V těchto případech je nutné přistoupit k operaci známé jako císařský řez. 

Ilustrační foto

Velkou zajímavostí u skotu je fakt, že při této operaci zůstává pacientka při vědomí. Řez se vede z boku v oblasti hladové jámy, kde se předtím provedlo lokální znecitlivění. Je velmi silným zážitkem sledovat, jak matka spokojeně olizuje své mládě a zároveň jí v otevřené dutině břišní zašívám dělohu.

Ke klasickému pooperačnímu ošetření antibiotiky a léky proti bolesti lze přidat i homeopatika, která mohou zkrátit dobu rekonvalescence, urychlí hojení po operaci a tím i zajistí dostatečnou produkci mléka pro tele.

Homeopatické léky, které jsou v těchto případech vhodné:

  • Arnica montana 30 C – jako zlatý standard při traumatech všeho druhu, pomáhá stavět krvácení, má i analgetický efekt, pomáhá při hojení pooperačních ran, urychluje rekonvalescenci a vstřebávání podlitin.
  • Staphysagria 15 C – homeopatický lék, který účinně pomáhá při hojení řezných ran.
  • Nux vomica 9 C – pomáhá detoxikovat podaná anestetika a antibiotika.
  • Phosphorus 15 C – rovněž podporuje jaterní funkce, pomáhá zastavit i krvácení.
  • Bellis perennis 15 C – sedmikráska je v podstatě arnika specializovaná na měkké tkáně, pomáhá vstřebávat hematomy a urychluje hojení i hlubokých svalových struktur.

Tyto léky jsou doporučitelné i u jakékoli jiné operace, je vhodné je podávat v den operace často, i po hodině, dalších 5 dní po operaci 2x denně.

Na podporu zavinování dělohy je vhodné přidat i:

  • Caulophyllum thalictroides 9 C – optimalizuje aktivitu dělohy, pomáhá při urychlení rekonvalescence v poporodním období, při zadrženém lůžku urychlí jeho odloučení a tím sníží riziko děložní infekce.

Pokud je potřeba podpořit laktaci podáme:

  • China 9 C – ovlivňuje hospodaření s tekutinami, pomáhá odstranit únavu a slabost.
  • Ricinus communis 5 C – v nízkém ředění stimuluje produkci mléka.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Pavlína Bubeníková Roudná

Autor: MVDr. Pavlína Bubeníková Roudnáveterinární lékařka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.1.2022 00:34

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze