Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Císařský řez u krávy

Autor: MVDr. Pavlína Bubeníková Roudná

Porod krávy je vzhledem k anatomickým poměrům utváření pánve skotu ne zcela snadnou záležitostí. Literatura praví, že za fyziologický porod je považován i řízený tah do síly 3 mužů. Někdy dochází k situacím, kdy příliš velký plod, jeho nepravidelná poloha či vícečetná gravidita nedovolují ukončit porod přirozenou cestou. V těchto případech je nutné přistoupit k operaci známé jako císařský řez. 

Ilustrační foto

Velkou zajímavostí u skotu je fakt, že při této operaci zůstává pacientka při vědomí. Řez se vede z boku v oblasti hladové jámy, kde se předtím provedlo lokální znecitlivění. Je velmi silným zážitkem sledovat, jak matka spokojeně olizuje své mládě a zároveň jí v otevřené dutině břišní zašívám dělohu.

Ke klasickému pooperačnímu ošetření antibiotiky a léky proti bolesti lze přidat i homeopatika, která mohou zkrátit dobu rekonvalescence, urychlí hojení po operaci a tím i zajistí dostatečnou produkci mléka pro tele.

Homeopatické léky, které jsou v těchto případech vhodné:

  • Arnica montana 30 C – jako zlatý standard při traumatech všeho druhu, pomáhá stavět krvácení, má i analgetický efekt, pomáhá při hojení pooperačních ran, urychluje rekonvalescenci a vstřebávání podlitin.
  • Staphysagria 15 C – homeopatický lék, který účinně pomáhá při hojení řezných ran.
  • Nux vomica 9 C – pomáhá detoxikovat podaná anestetika a antibiotika.
  • Phosphorus 15 C – rovněž podporuje jaterní funkce, pomáhá zastavit i krvácení.
  • Bellis perennis 15 C – sedmikráska je v podstatě arnika specializovaná na měkké tkáně, pomáhá vstřebávat hematomy a urychluje hojení i hlubokých svalových struktur.

Tyto léky jsou doporučitelné i u jakékoli jiné operace, je vhodné je podávat v den operace často, i po hodině, dalších 5 dní po operaci 2x denně.

Na podporu zavinování dělohy je vhodné přidat i:

  • Caulophyllum thalictroides 9 C – optimalizuje aktivitu dělohy, pomáhá při urychlení rekonvalescence v poporodním období, při zadrženém lůžku urychlí jeho odloučení a tím sníží riziko děložní infekce.

Pokud je potřeba podpořit laktaci podáme:

  • China 9 C – ovlivňuje hospodaření s tekutinami, pomáhá odstranit únavu a slabost.
  • Ricinus communis 5 C – v nízkém ředění stimuluje produkci mléka.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Pavlína Bubeníková Roudná

Autor: MVDr. Pavlína Bubeníková Roudnáveterinární lékařka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.9.2021 12:26

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze