Rýma je přenosné onemocnění. Viry se dostanou do těla v kapkách tzv. kapénkovou infekcí. Nejprve začnete pociťovat příznaky jako škrábání v nose, celkové oslabení, podrážděnost. Rozšíří se cévky nosní sliznice, nosní sliznice oteče a začnou potíže s dýcháním nosem.

Homeopatická léčba rýmy

Bezbarvé rýmy:

  • Nux vomica 9 C - bezbarvý sekret z nosu, ucpaný nos hlavně v noci, ráno se budíte s kýcháním, to vše doprovází velká podrážděnost a citlivost na chlad, přecitlivělost k průvanu.
  • Aconitum napelus 9 C - k rýmě dochází po prudkém prochlazení. Máte pocit silné žízně a přepadá vás vysoká horečka se zimnicí.
  • Arsenicum album 9 C - je-li přítomen pálivý, dráždivý sekret z nosu odírající okolí nosu. Postižený touží po teple, cítí se být slabým.

Zabarvené - žlutozelené rýmy:

  • Kalium bichromicum 9 C - rýma je žlutá až nazelenalá s bolestivými krustami v nose, může být i příměs krve.
  • Mercurius solubilis 9 C - žlutá rýma s bolestí v krku při polykání, jazyk je oteklý, zvětšený, se žlutým povlakem.

Dávkování : 2-3x denně 5 granulí - dle vývoje stavu.

Je třeba mít na paměti, že na počátku rýmy jste možným zdrojem nákazy pro ostatní, proto zůstaňte v klidu, v domácím prostředí.

Můj tip: Osvědčenou domácí metodou léčbou rýmy je nahřívání nohou v horké vodě s kuchyňskou solí a mátovým nebo eukalyptovým olejem.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.