Konečně je tady. Královna plna vůní, světla, hřejivých paprsků. Vesna se jí říkalo kdysi, dnes nás těší jaro – zejména poslední léta, kdy se svět potýká se strachem z nemoci, smrti, bolesti, přináší jaro naději a snad i možnost vnitřní proměny.

Reklama: Sédatif PC

Pokud jsme pozorní k dějům v přírodě, vnímáme, že na jaře se země zbavuje přebytku, odpadu. I zvířecí říše prochází změnami. Naše těla jsou součástí přírody, proto k proměně dochází i v nás: tělo se snaží zbavit se toxinů nahromaděných v zimních měsících. Všimli jste si, jak častá jsou na jaře nachlazení spojená s rýmou a vlhkým kašlem? Říká se, že „tají ledy“: toxiny odchází z těla sekretem z nosu, vlhkým kašlem.

Nečistoty nasbírané v zimních měsících mohou zatížit játra, proto je na jaře zvykem čištění žlučníku a jater.

Jarní „znečištění“ organismu se odráží i na emocích. Časté jsou jarní smutky, zármutek, plačtivost, lenost, únava.

Abychom podpořili čištění, pro které je jaro nejvhodnější dobou, můžeme kromě hořkých bylin, čistících čajů a lehčí stravy udělat ještě několik jednoduchých věcí:

  • Vstávejte brzy – i slunce vychází dřív.
  • Kdykoliv je to možné, choďte ven a nasávejte sílu slunečních paprsků.
  • Hodně se hýbejte – cvičte jógu, běhejte, choďte rychlou chůzí.
  • Vyhýbejte se alkoholu, kávě, kouření.
  • Dopřejte si denně prostor pro relaxaci, věnujte čas i meditaci.
  • Provádějte dechová cvičení – pomohou vyčistit hlavu, plíce a posílí imunitní systém.
  • Během dne nespějte – zejména po jídle.
  • Choďte spát před 22.00 – podpoříte tím detoxikaci.
  • Jezte v správné době: snídejte mezi 7.00 a 8.00, obědvejte nejpozději v 13.00, večeři si naplánujte mezi 17.00 a 18.00. Nejezte po 19.00.
  • Připravujte si lehká jídla. Vhodná je zelenina (ideálně celer, čekanka, zelí, kapusta, brokolice, květák, ředkev, rukola, mangold, špenát), ovoce (grepy, citrony), koření (prohřívací – kurkuma, zázvor, pepř, petrželka, koriandr, fenykl, pískavice), obiloviny (quinoa, pohanka, kukuřice, rýže basmati, mungo fazolky, cizrna, fazolové lusky), tuky (malé množství ghí, olivový olej), z masa upřednostněte ryby.

Samozřejmě vždy bereme v potaz individuální konstituci, potřeby a možnosti.

A snad nejefektivnějším a na pohled jednoduchým nástrojem k detoxikaci mysli, duše i těla je otevření se štěstí. Jak říká Dalajláma: „Štěstí není něco, co je již vytvořeno. Pochází z vašeho vlastního jednání.“ Je to v našich rukách, tak neleňme!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.