Trhání osmiček je noční můrou asi každého z nás. K trhání těchto nejméně populárních zubů dochází nejčastěji neplánovaně, když už neúnosně bolí. Ať už se na trhání můžete předem připravit, nebo ne, zkuste si vzpomenout na homeopatii, která vám může při hojení a od bolesti zásadně pomoci. 

Nevěříte? Zde je můj čerstvě odžitý příběh...

Trhání zubů, které mi dělaly v dutině ústní neplechu, bylo plánované. Absolvovala jsem ho při analgosedaci. Zubních výkonů se nikdy nebojím, ale ztráty kontroly nad sebou za přítomnosti anesteziologa jsem se upřímně obávala. Jelikož jsem nechtěla nechat nic náhodě, zeptala jsem se zubařky a velmi zkušené homeopatky MUDr. Ilony Ludvíkové, která učí lékaře a zdravotníky. Poradila mi, jaké jsou možnosti homeopatie v oblasti stomatologie.

A pak nastal den D. Večer před výkonem jsem si dala 5 granulí Arniky montany 30 C a 5 granulí léku Phosphorus 30 C. Ráno jsem dávky opakovala, a jelikož jsem cítila strach z analgosedace, přidala jsem 5 granulí homeopatického léku Gelsemium 30 C. Operační výkon jsem měla naplánovaný až na 17. hodinu, proto jsem dávku Gelsemia ještě opakovala. Strach slábl, ale divný pocit jsem měla. Přidala jsem tedy ještě kapičky Rescue. Byl mi totiž nepříjemný již jen fakt, že 6 hodin před výkonem nesmím jíst a 4 hodiny před ním nesmím pít. Neměla jsem potřebu ani jíst, ani pít, ale znáte ten pocit, kdy něco opravdu nemůžete?

V 17 hodin jsem šla na výkon. Práci zubaře jsem částečně vnímala, ale bylo mi příjemně. Ven šly 3 zuby, trhání jednoho z nich bylo komplikované. Kromě trhání mi pan doktor spravoval ještě sedmičku. Za hodinu a půl bylo hotovo, odvedli mě ještě „dospat“, což nebylo ani nutné, neb jsem se cítila dobře. Dostala jsem antibiotika, protože bez nich se takový výkon neobejde.

Když mě manžel odvezl domů, připravila jsem si „homeopatický koktejl“, který obsahoval Arnicu montanu 30 C + Phosphorus 30 C + Hypericum perforatum 30 C + Apis mellifica 30 C. Deset granulí od každého léku jsem smíchala v 0,5litrové PET láhvi a roztok jsem popíjela do doby, než jsem šla spát. K tomu jsem ledovala tváře a jedla jednu zmrzlinu za druhou. To mi nejvíc záviděly děti (jen já na rozdíl od nich moc „zmrzlinová“ nejsem). Mladší syn mi dělal parťáka a jedl zmrzliny se mnou (abych v tom prý nebyla sama).

Na noc jsem si dala preventivně proti bolesti 2 tabletky Paragrippe, na noční stolek jsem si pro případ nouze připravila Ibalgin. Stále jsem totiž při popíjení „homeo-koktejlu“ čekala, kdy to přijde k sobě, a domnívala jsem se, že se bez analgetika neobejdu.

Spala jsem ve zvýšené poloze, vzbudila jsem se kolem 4. hodiny ranní a s překvapením jsem zjistila, že mě zuby nebolí, jen trošku více pulsovaly, dala jsem si tedy další dávku z homeo-koktejlu a spala jsem dál. Ráno po probuzení stále žádná bolest. Měla jsem takovou radost! A ačkoli mám ještě mírně oteklé dásně, plnou pusu stehů a několik dní budu na kašovité stravě, je mi fajn a je mi skvěle.

Tak neváhejte a dejte šanci homeopatikům, protože ani já jsem nevěřila, že se po takovém zákroku obejdu bez růžových pilulek.

Další články o Arnice a jejím využití naleznete na webu: ARNIKA - MOJE HOJIVÁ POMOCNICE.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.