Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Dětský strach

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Dostala se k nám knížka s pohádkami. Jsou jednoduché a zároveň legrační. Třeba jedna je o tom, jak si malý pštros hrál se svou maminkou na schovávanou. Když strčila maminka hlavu do písku, pštrosík se bál, protože ji nemohl najít. Za malou chvilku se spolu zasmáli. Hůře bylo, když se najednou objevil lev. Maminka přikázala pštrosíkovi: „Schovej se!“ A oba strčili hlavu do písku. Lev se toho divného zvířete, které má jen nohy a krk a žádnou hlavu, lekl. Myslel si, že je to lví strašidlo, a utekl. Tolik pohádka. Pštrosík se lekl, když neviděl maminku, lev se zase bál „strašidla“. I v životě dětí se může objevit situace, která jim způsobí stres.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Pomoci může meduňkový polštář (nebo textilní mazlík s náplní z levandule nebo meduňky) nebo „kouzelné vajíčko“, ve kterém je schovaný kousek vaty s kapkou mandarinkové, levandulové nebo pomerančové silice. K nim si dítě přivoní, když má strach.

Příjemná je také masáž večer před spaním – do základního oleje nakapeme některou z již zmíněných zklidňujících silic. V místnosti, kde se dítě zdržuje, (nebo v pokojíku před spaním) zapálíme aromalampu s levandulí, santalem, meduňkou, mandarinkou či růží. Tyto silice pomáhají odstraňovat řadu psychických problémů, které se objevují u dětí každého věku (špatná nálada, stavy neklidu i nezájmu, úzkosti a strachy). Pomohou i vhodně vybrané Bachovy esence, které harmonizují psychiku od různých problémů.

Z homeopatických léků jsou vhodné například:

  • Aconitum 30 C – náhlá panika, děs, šok, podrážděnost, noční můry. Zrychlené dýchání, znecitlivění a pálení tváří, rukou a chodidel.
  • Gelsemium sempervirens 15 C – roztřesenost, slabost, paralyzace strachem, prázdná mysl, nemůže mluvit, ani myslet. Někdy se projeví průjmem.
  • Ignatia amara 15 C – přecitlivělost, plačtivost střídající se se záchvaty smíchu; těžko utišitelný pláč; každá emoce situaci zhorší, naopak, rozptýlením projevy mizí.
  • Nux vomica 15 C – dítě je netrpělivé, jeho nálady se neustále mění; u dítěte přetíženého povinnostmi; zácpa ze stresu.
  • Pulsatilla 15 C – pomůže u dětí stydlivých a u citlivých dětí, které potřebují mít maminku na blízku; pocit osamělosti, opuštěnosti – hlavně při usínání; zhoršení projevů při nástupu do MŠ, nebo i při narození sourozence.
  • Staphysagria 15 C – pocit ublížení, pocit týrání, nespokojenost, pocit nespravedlnosti – promítá se do tělesných projevů, například svědění kůže, kašel, noční pomočování.
  • Opium 30 C – přetrvávající strach. Strach se vrací, když si vzpomene na kritickou věc.

Pokud strach přetrvává déle, je na místě se poradit se zkušeným lékařem-homeopatem.

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.7.2021 06:19

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze