Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Příběh chlapce s tiky oka

Autor: Ing. Mgr. Lenka Vajsarová

Dnes bych se s Vámi ráda podělila o svoji radost, kterou mi přinesli maminka a její desetiletý syn. Chlapec chodí do mé psychologicko-homeopatické poradny kvůli tiku, který se projevoval mrkáním. Maminka mi nadšeně líčila, jak se tik přestal objevovat, což jsem měla možnost, na vlastní oči, během našeho dalšího setkání pozorovat.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Poprvé u mě byli asi před dvěma měsíci. Tiky se u chlapce objevily asi před třičtvrtě rokem krátce po návštěvě lední revue, kde chlapci vadilo ostré světlo. Projevy tiků se od té doby kolísavě měnily, tiky se objevovaly více a méně. Situace se zhoršovala se školním stresem a naopak během letních prázdnin tiky ustoupily úplně. Po nástupu do páté třídy, se situace znovu výrazně zhoršila.

Co jsou to tiky?

Tiky jsou, mimovolné opakující se stereotypní pohyby nebo zvuky. Postihují jednu nebo více částí těla - podle toho je rozdělujeme na jednoduché a komplexní. Nejčastější a nejznámější jsou jednoduché tiky postihující mimické svalstvo (mrkání) a šíjové svalstvo (trhání hlavou). Mezi tikové zvuky patří pokašlávání, chrochtání, posmrkávání apod.. Charakteristický je právě nutkavý charakter uvedených projevů, částečně jsou však tiky ovlivnitelné i vůlí. Zhoršují se při únavě, emočním vypětí či stresu a mizí během psychické pohody nebo při soustředění se na nějakou činnost.

Tiky pojímám jako psychosomatické onemocnění. V rámci svého přístupu, jsem zvolila kombinaci tří metod a sice odvedení stresu pomocí kineziologického odbloku, Bachovy květové esence a následně homeopatický lék citlivého typu. Hlavní příčina stresu byla v tom, že chlapec prožíval silný pocit chybějícího vnitřního bezpečí.

Homeopatická léčba tikových poruch nemůže být zaměřena pouze na samotné tikové projevy. U výběru homeopatického léku hrají roli širší souvislosti jako spouštěcí faktor, zevní faktory, které stav zhoršují, konstituce pacienta jako i symptomy samotné (konkrétní projevy tiku). Pro ilustraci uvádím čtyři homeopatické léky, které mohou přicházet v úvahu:

  • Aconitum Napellus 15C (2x denně 5 granulí), který bude dobře pomáhat při řešení tiků, které vznikly v důsledku leknutí, šoku či traumatizující situace.
  • Lycopodium 15C (2x denně, 5 granulí), pro tiky, které jsou důsledkem prožívané únavy či deprese a ztráty motivace k aktivnímu činu, doprovázené nechutenstvím.
  • Ignatia Amara 15C (2x denně, 5 granulí), osoby, které jsou snadno excitovatelné a jejichž tiky mají paradoxní průběh, např. zlepšují se při vyšším stresu.
  • Magnesia Phosphorica 15C (2x denně, 5 granulí) bolestivé křeče a tiky, které se „bleskurychle“ objevují i mizí.

Naše setkání jsme ukončili doporučením homeopatického léku citlivého typu. S maminkou jsem se dohodla, že v případě, že by se tiky znovu objevily se domluví na další setkání. V mezičase jsme si přáli k nového roku a tiky stále spí...

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Mgr. Lenka Vajsarová

Autor: Ing. Mgr. Lenka Vajsarovápsycholožka, homeopatka, www.HarmonieCelku.cz

Homeopatii vnímám jako úžasnou metodu pro celostní práci s jednotlivcem v rámci psychologicko-koučovacích sezení, které se zaměřují jak na pracovní oblast jedince, tak i na řešení individuálních psychických či psychosomatických záležitostí.

Mým pracovním mottem je pracovat s člověkem v jeho celistvosti. Zastávám názor, že pouze změna celku může vést ke změně částí.

V první části svého profesního života jsem se věnovala především firemnímu poradenství a psychologii v oblasti personálního řízení. Pro celostní pohled na jedince jsem později začala používat homeopatii a další metody pro odblokování stresu. V současnosti pracuji ve své soukromé psychologicko-homeopatické poradně www.HarmonieCelku.cz.

Vystudovala jsem ekonomii na ČVUT a psychologii na FFUK a později homeopatii na mezinárodní škole klinické homeopatie CEDH.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.3.2023 11:34

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze