Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Čeká Vás povýšení na manažerskou pozici?

Autor: Ing. Mgr. Lenka Vajsarová

Růst v organizační struktuře může mít pro někoho podobné důsledky jako výhra v loterii. Ne jednomu výherci se již stalo, že přestože vyhrál v loterii obrovské jmění nakonec si ho vůbec neuměl užít. Ba co víc, ztratil přátelé a známé, kteří se v podstatě k tomuto „bohatství“ také neuměli postavit. Je to zvláštní, že naše přání, která máme nás v některých případech dostanou do situací, které jsou spíše prekérní.

Ilustrační foto

Ne nadarmo se říká, že když se bohové z Olympu chtěli někomu opravdu pomstít, tak jim splnili jejich největší přání, které měli!

Ale pojďme zpátky do pracovního prostředí. Jak se tedy vyrovnat s tím, když v rámci organizace nastává změna a někde „nad Vámi“ se uvolňuje nové pracovní místo a následně za Vámi přichází Váš nadřízený a toto místo Vám nabídne? Podobná situace může být, když vyplňujete Vaše roční hodnocení, kde většinou nechybí kolonka ohledně Vašeho dalšího postupu. Co odpovědět? Jak se k tomu postavit?

Před tím, než se do takovéto situace dostanete je dobré si opravdu upřímně (myslím tím, se svým nejniternějším já) zodpovědět na otázku, zda o takové povýšení opravdu stojíte. Přestože někdo jiný může takové zamýšlení se vnímat jako bláznivé pohrdání, které bude častovat otázkami typu: Jak to že vůbec přemýšlíš o tom, jestli se nechat povýšit? Budeš mít přece víc peněz! To je jako bys nechtěl vyhrát v loterii! Asi již chápete, kam mířím. Ne všem výhra v loterii, či pracovní povýšení přinese opravdové štěstí a životní pohodu. Přestože, že někteří to zúročit umí.

Součástí vlastní analýzy, zda se na řídící práci hodíte a bude Vám přinášet radost a vy budete pro své podřízené šéfem na svém místě, je ujasnění si, jak to máte s následujícími oblastmi, které jsou součástí každé manažerské pozice:

 • Co pro Vás znamená řízení lidí? Umíte to s lidmi? Vnímáte se jako přirozený vůdce, kterého lidi následují? Máte již ve své pracovní kariéře pozitivní zkušenost s řízením lidí? Baví Vás pracovat s lidmi?
 • Jste ochotni se v určité míře vzdát „kamarádských“ vztahů se svými současnými kolegy? V okamžiku, kdy se stanete nadřízeným to budete právě vy, kdo jim bude, jak se říká, šlapat na paty.
 • Bude Vás bavit směřovat Váš budoucí útvar a vymýšlet nové strategie a přístupy, jak rozvinout oblasti, kde bude možné uspět?
 • Jste ochotni odložit svoji profesní specializaci a detailní znalost Vašeho oboru ve prospěch toho, že dané pracovní úkoly budete spíše zadávat a delegovat na druhé a Vám zůstane „jen“ jeho sumarizace?
 • Chcete nést zodpovědnost za plnění výsledků a cílů Vašeho útvaru, které budete reportovat na vyšší organizační úrovně? A ve většině případů být kdykoliv k dispozici pro řešení čehokoliv co přichází jak od Vašich nadřízených, tak od Vašich podřízených?

Pokud si na všech pět oblastí dokážete upřímně a jednoznačně odpovědět ano nebo alespoň spíše ano, potom je, z Vaší strany, cesta k povýšení volná. V případě, že nad otázkami váháte, či máte jasné stanovisko, že na toto či ono se opravdu nehodíte a dělat to nechcete, bude vhodné to komunikovat Vašemu nadřízenému ať na pravidelných hodnoceních či při organizační změně. Je přeci na Vás a na Vašem rozhodnutí, zda si „los do loterie koupíte“.

Jestliže se právě nyní nacházíte v situaci, zda přemýšlíte, zda „si los“ vůbec kupovat, tj. odpovídáte si na otázky, zda aktuálně chcete v organizačním řebříčku růst výše, mohou Vám pro stabilizaci Vašich myšlenek pomoci následující homeopatické léky:

 • Gelsemium 15C (2-3x denně 5 granulí), které Vám přinese úlevu od paralyzujícího pocitu, který ve Vás představa povýšení přináší.
 • Argentum Nitricum 15C (2-3x denně 5 granulí), pokud při přemýšlení zažíváte pocit úzkosti a nervozity a unáhlenosti, které Vás nenechají ani fyzicky sedět na místě.
 • Kalium Phosphoricum 15C (2-3x denně 5 granulí), když se Vám nedaří o tématu vůbec přemýšlet, cítíte se psychicky unavení a myšlenky se Vám toulají. 
 • Lachesis 15C (2-3x denně 5 granulí), v situaci, kdy o daném tématu potřebujete stále hovořit s kýmkoli, kdo je ve vaší blízkosti, ale myšlenky Vám utíkají a nedaří se Vám soustředit.

V případě, že Vás již Váš nadřízený oslovil s možností povýšení a vy to vnímáte jako šok či něco co, jste opravdu neočekávali jsou lékem volby:

 • Aconitum Napellus 15C (2-3x denně 5 granulí). Tento lék efektivně pomáhá se znovu realisticky a racionálně podívat na svoji situaci a začít logicky přemýšlet.
 • Nux Vomica 15C (2-3x denně 5 granulí), zvláště v případě, že se navíc budíte kolem 3. hodiny ranní s tím, že nemůžete znovu usnout, protože začnete přemýšlet co Vás čeká. Znovu usnete až nad ránem a pak se budíte unavení.

Přeji Vám, pokud se v takové či podobné situaci nacházíte, abyste uslyšeli Váš vnitřní hlas, který Vám nejlépe ze všech dokáže poradit, zda organizační růst je právě pro Vás to pravé ořechové. Protože pokud je, tak budete svým podřízeným opravdovým vůdcem a darem.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Mgr. Lenka Vajsarová

Autor: Ing. Mgr. Lenka Vajsarovápsycholožka, homeopatka, www.HarmonieCelku.cz

Homeopatii vnímám jako úžasnou metodu pro celostní práci s jednotlivcem v rámci psychologicko-koučovacích sezení, které se zaměřují jak na pracovní oblast jedince, tak i na řešení individuálních psychických či psychosomatických záležitostí.

Mým pracovním mottem je pracovat s člověkem v jeho celistvosti. Zastávám názor, že pouze změna celku může vést ke změně částí.

V první části svého profesního života jsem se věnovala především firemnímu poradenství a psychologii v oblasti personálního řízení. Pro celostní pohled na jedince jsem později začala používat homeopatii a další metody pro odblokování stresu. V současnosti pracuji ve své soukromé psychologicko-homeopatické poradně www.HarmonieCelku.cz.

Vystudovala jsem ekonomii na ČVUT a psychologii na FFUK a později homeopatii na mezinárodní škole klinické homeopatie CEDH.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.1.2022 00:11

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze