Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Laryngeální kašel

Autor: Ing. Mgr. Lenka Vajsarová

Kdo prožil noční záchvat laryngitidy, při kterém dítě kašle a nemůže se nadechnout, nikdy nezapomene. Pokud má Vaše dítě k suchému pískavému kašli sklony, je homeopatie volbou, která rozhodně přináší výsledky. Důležité ale je, podávat homeopatický lék hned při prvních příznacích kašle.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Sama jsem maminkou pětileté holčičky, která při infekcích nejčastěji reaguje právě suchým kašlem z oblasti hrtanu. Tento její reakční způsob se začal objevovat již mnohem dříve. Dnes chodí dcera třetím rokem do školky a přes všechny „nástrahy“, které školka přináší, se těší dobrému zdraví. Současný stav je výsledkem vhodné kombinace homeopatik, bylinných tinktur (např. Lichořeřišnice větší, Stop-kok) a práce na psychické pohodě formou kineziologických odblokování, které se zaměřily na to, co moje dcera nemohla vydýchat či co ji dusilo.

Pokud snad dcerka přeci jen začne kašlat typickým suchým pískavým kašlem, přichází IHNED na řadu homeopatický lék Spongia Tosta 5 C (5 granulí rozpuštěných v 5 ml vody), doplněný o homeopatický lék citlivého typu. Do druhého nebo třetího dne buď dojde k vymizení infektu úplně nebo ke změně kašle na vlhký, který pro ni již není nebezpečný.

Co je to akutní laryngitida?

Jedná se o potenciálně závažný stav - zánět hrtanu virového nebo alergického původu, kdy dochází k otoku subglotické části hrtanu (oblast pod hlasivkami). Nevyšší výskyt je na podzim. Může se rozvíjet postupně jako katar horních cest dýchacích (případ mé dcery) nebo z plného zdraví náhle v noci.

Typické příznaky této akutní nemoci jsou: suchý štěkavý nebo pískavý kašel, chrapot, dušnost (ztížený je nádech), může být i zvýšená teplota a nejčastěji k tomuto stavu dochází právě v noci. Při rozvoji těchto příznaků je nutné vyhledat lékaře.

Reklama: Oscillococcinum

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Mgr. Lenka Vajsarová

Autor: Ing. Mgr. Lenka Vajsarovápsycholožka, homeopatka, www.HarmonieCelku.cz

Homeopatii vnímám jako úžasnou metodu pro celostní práci s jednotlivcem v rámci psychologicko-koučovacích sezení, které se zaměřují jak na pracovní oblast jedince, tak i na řešení individuálních psychických či psychosomatických záležitostí.

Mým pracovním mottem je pracovat s člověkem v jeho celistvosti. Zastávám názor, že pouze změna celku může vést ke změně částí.

V první části svého profesního života jsem se věnovala především firemnímu poradenství a psychologii v oblasti personálního řízení. Pro celostní pohled na jedince jsem později začala používat homeopatii a další metody pro odblokování stresu. V současnosti pracuji ve své soukromé psychologicko-homeopatické poradně www.HarmonieCelku.cz.

Vystudovala jsem ekonomii na ČVUT a psychologii na FFUK a později homeopatii na mezinárodní škole klinické homeopatie CEDH.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.8.2022 13:50

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze