Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Homeopatická pomoc při odvykání kouření

Autor: Redakce

Rozhodli jste se, že přestanete kouřit? Nebo jste zkusili již mnoho způsobů, ale vždy jste se k cigaretě museli opět vrátit? Nebo jste nyní teprve ve fázi rozhodování, zda kouřit či zda s tímto zlozvykem skoncovat? Máme pro vás rady, jak pomocí homeopatie odvykání kouření lépe zvládnout.

Ilustrační foto

Homeopatické léky především mohou pomoci zmírnit chuť a touhu po cigaretě, ovlivnit abstinenční příznaky a pomoci v detoxikaci.

Přípravu na proces odvykání je vhodné zahájit lékem NUX VOMICA 15 C - 2x denně 5 granulí. Využívejte celou tubu. V této fázi je ještě možné kouřit, ale snažte se snížit počet vykouřených cigaret alespoň o polovinu.

Další kroky již musí být čistě bez cigarety v ruce!!!

1. Snížení touhy po cigaretě  TABACUM 30 C - 2x denně 5 granulí, první dávku podejte co nejdříve ráno po probuzení, využívejte dvě balení. Pokud je chuť na cigaretu menší, ale začal vám „ kuřácký“ kašel, závratě nebo nevolnost, dejte přednost léku LOBELIA 9 C - 2 krát denně denně 5 granulí.

2. Abstinenční příznaky s těmi mohou pomoci tyto léky: STAPHYSAGRIA 15 C při pocitech ztráty či přecitlivělosti a IGNATIA AMARA 15 C při pocitech stesku, lítosti a proměnlivé náladě.

3. Zácpu a neklid řeší NUX VOMICA 15 C.

4. „Neklidné ruce" pomáhá ovlivňovat KALIUM BROMATUM 30 C.

Všechny tyto léky užívejte 2-3x denně 5 granulí.

5. Pro očistu organismu po kuřáckém období použijte NATRUM SULFURICUM 15 C – 1x denně 5 granulí.

6. Nejste-li schopni přestat kouřit, je možné použít metodu postupného snižování počtu cigaret za pomoci léku PLANTAGO MAJOR 5 C, který vyvolává odpor k cigaretě. Před vykouřením každé cigarety nechte rozpustit 5 granulí léku ve 2 dcl vody a po dobu 1 minuty si pak tímto roztokem vyplachujte ústa.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 6.12.2022 00:47

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze