Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Homeopatická pomoc při odvykání kouření

Autor: Redakce

Rozhodli jste se, že přestanete kouřit? Nebo jste zkusili již mnoho způsobů, ale vždy jste se k cigaretě museli opět vrátit? Nebo jste nyní teprve ve fázi rozhodování, zda kouřit či zda s tímto zlozvykem skoncovat? Máme pro vás rady, jak pomocí homeopatie odvykání kouření lépe zvládnout.

Ilustrační foto

Homeopatické léky především mohou pomoci zmírnit chuť a touhu po cigaretě, ovlivnit abstinenční příznaky a pomoci v detoxikaci.

Přípravu na proces odvykání je vhodné zahájit lékem NUX VOMICA 15 C - 2x denně 5 granulí. Využívejte celou tubu. V této fázi je ještě možné kouřit, ale snažte se snížit počet vykouřených cigaret alespoň o polovinu.

Další kroky již musí být čistě bez cigarety v ruce!!!

1. Snížení touhy po cigaretě  TABACUM 30 C - 2x denně 5 granulí, první dávku podejte co nejdříve ráno po probuzení, využívejte dvě balení. Pokud je chuť na cigaretu menší, ale začal vám „ kuřácký“ kašel, závratě nebo nevolnost, dejte přednost léku LOBELIA 9 C - 2 krát denně denně 5 granulí.

2. Abstinenční příznaky s těmi mohou pomoci tyto léky: STAPHYSAGRIA 15 C při pocitech ztráty či přecitlivělosti a IGNATIA AMARA 15 C při pocitech stesku, lítosti a proměnlivé náladě.

3. Zácpu a neklid řeší NUX VOMICA 15 C.

4. „Neklidné ruce" pomáhá ovlivňovat KALIUM BROMATUM 30 C.

Všechny tyto léky užívejte 2-3x denně 5 granulí.

5. Pro očistu organismu po kuřáckém období použijte NATRUM SULFURICUM 15 C – 1x denně 5 granulí.

6. Nejste-li schopni přestat kouřit, je možné použít metodu postupného snižování počtu cigaret za pomoci léku PLANTAGO MAJOR 5 C, který vyvolává odpor k cigaretě. Před vykouřením každé cigarety nechte rozpustit 5 granulí léku ve 2 dcl vody a po dobu 1 minuty si pak tímto roztokem vyplachujte ústa.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.3.2023 20:49

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze