Rychlé rady
Víte, že ...
Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
BELLADONNA (Atropa bella-donna)
Autor: Mgr. Andrea Dovalová
Belladonna je potřebnou součástí domácích homeopatických lékárniček. Využíváme ji při horečkách, bolestech hlavy, zánětech spojivek či při bolestech v krku.

Zdroj: Lucie Nestrašilová
Možná nevíte, že Belladonna měla kdysi důležitou úlohu i při čarování a že se spojovala s tzv. VELKOU BOHYNÍ.
„Já tě trhám, proč tě trhám?
Z nenávisti, ne z milosti
ani z pouhé marnivosti.
Kdo si zavdá, utrhne tě,
ten zezadu uhlídá tě,
zpředu ne.“
(rumunské zaklínadlo)
BELLADONNA neboli rulík zlomocný je asi 50 cm vysoká trvalka z čeledi lilkovitých. Zvonkovité květy se mění na zelené bobule, které postupně černají. Bylina je prudce jedovatá.
Latinské jméno této rostliny je odvozeno od jména řecké bohyně-sudičky Atropos, která přestřihuje nit života. Název Belladonna lze přeložit jako „krásná paní“ – používala se jako prostředek na zvětšení zornic. Český název – rulík – znamená silný pramen vlasů. Přívlastky používané v lidovém názvosloví jsou spojeny s temnými, magickými, psychoaktivními účinky rostliny.
S Belladonnou je spojeno mnoho magických představ. Belladonna je „osudovou ženou – bohyní“, čarodějnicí i travičkou. Je v ní spojen aspekt Dávající matky i Zlé matky, která zabíjí. Rostlina prý zajišťuje plodnost, lásku i manželství.
V Rumunsku je se sběrem Belladonny spojen rituál, při kterém je nutno zachovat mnoho úkonů – například pohlavní zdrženlivost, čistotu těla, mlčenlivost, sbírá se daleko od příbytků, nesmí být slyšet kohoutí kokrhání, sběrač nesmí nikoho potkat atd.
Nejznámější užití byliny Belladonny je její přidání do čarodějnických mastí spolu s mákem, bolehlavem, omějem a blínem. Mast vyvolala stavy snění a mimotělních zážitků.
Zdroj: https://karugblog.wordpress.com/2016/02/06/belladona-jako-velka-bohyne/
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích