Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

BELLADONNA (Atropa bella-donna)

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Belladonna je potřebnou součástí domácích homeopatických lékárniček. Využíváme ji při horečkách, bolestech hlavy, zánětech spojivek či při bolestech v krku.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Možná nevíte, že Belladonna měla kdysi důležitou úlohu i při čarování a že se spojovala s tzv. VELKOU BOHYNÍ.

„Já tě trhám, proč tě trhám?
Z nenávisti, ne z milosti
ani z pouhé marnivosti.
Kdo si zavdá, utrhne tě,
ten zezadu uhlídá tě,
zpředu ne.“

(rumunské zaklínadlo)

BELLADONNA neboli rulík zlomocný je asi 50 cm vysoká trvalka z čeledi lilkovitých. Zvonkovité květy se mění na zelené bobule, které postupně černají. Bylina je prudce jedovatá.

Latinské jméno této rostliny je odvozeno od jména řecké bohyně-sudičky Atropos, která přestřihuje nit života. Název Belladonna lze přeložit jako „krásná paní“ – používala se jako prostředek na zvětšení zornic. Český název – rulík – znamená silný pramen vlasů. Přívlastky používané v lidovém názvosloví jsou spojeny s temnými, magickými, psychoaktivními účinky rostliny.

S Belladonnou je spojeno mnoho magických představ. Belladonna je „osudovou ženou – bohyní“, čarodějnicí i travičkou. Je v ní spojen aspekt Dávající matky i Zlé matky, která zabíjí. Rostlina prý zajišťuje plodnost, lásku i manželství.

V Rumunsku je se sběrem Belladonny spojen rituál, při kterém je nutno zachovat mnoho úkonů – například pohlavní zdrženlivost, čistotu těla, mlčenlivost, sbírá se daleko od příbytků, nesmí být slyšet kohoutí kokrhání, sběrač nesmí nikoho potkat atd.

Nejznámější užití byliny Belladonny je její přidání do čarodějnických mastí spolu s mákem, bolehlavem, omějem a blínem. Mast vyvolala stavy snění a mimotělních zážitků.

Zdroj: https://karugblog.wordpress.com/2016/02/06/belladona-jako-velka-bohyne/

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.5.2022 20:06

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze