Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Pracovní pohovor a homeopatie, aneb jak se připravit a co nejlépe uspět při hledání nové práce?

Autor: Ing. Mgr. Lenka Vajsarová

Pokud budete pracovní pohovor vnímat jako jedinečnou příležitost zaujmout personalistu svými předchozími zkušenostmi a úspěchy, je pravděpodobnost, že postoupíte do dalšího kola, mnohokrát vyšší. 

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Základem úspěchu při hledání nové práce je okamžik, kdy jste pozváni na pracovní pohovor. Tomu ale předcházejí důležité kroky. První z nich je kvalitně připravený profesní životopis. Na toto téma již bylo mnohé napsáno, tak bych jen připomenula, že existují dvě základní verze životopisu.

  • První typ se hodí spíše pro ty, kteří mají méně pracovních zkušeností. Sled údajů je potom následující: 1. CV, jméno a příjmení 2. Osobní údaje (datum narození, národnost, adresa bydliště, e-mail, telefon), 3. Dosavadní profesní zkušenosti (vždy seřazené od současného nebo posledního zaměstnání k předchozím zkušenostem, název firmy a vaší pozice a stručný, ideálně heslovitý, popis vašich zodpovědností), 4. Vzdělání (většinou stačí poslední dosažené vzdělání, typ SŠ nebo VŠ a případně vaše závěrečné zkoušky či práce), 5. Další kurzy, 6. PC znalosti 7. Jazyky, 8. Datum a prohlášení (životopis zakončete datem a prohlášením, že všechny údaje jsou pravdivé a odpovídají skutečnosti).
  • Druhý typ je vhodný pro ty, kteří mají více pracovních zkušeností. Takoví uchazeči pak na začátku životopisu formulují svůj profesní cíl, tj. co chtějí dělat, v jaké firmě a proč se na to hodí. Následují body 3–7, pak osobní údaje (bod 2) a na závěr bod 8 (prohlášení). Tento typ životopisu má tu výhodu, že personalistům jasně komunikuje, co chcete dělat a proč.

Druhým krokem k pracovnímu pohovoru je odpověď na inzerát, který prezentuje buď personální agentura, jež pro svého klienta hledá vhodné uchazeče a zajišťuje určitý před-výběr, nebo přímo potenciální zaměstnavatel. Dnešní doba je hodně otevřená inzercím přes internet, a to jak na různých webových portálech, tak i na sociálních sítích. Hledejte tedy nejenom v tištěných novinách a časopisech, ale především na internetu. Zvláště bych podtrhla sociální sítě, které v dnešní době zažívají velký boom.

Do odpovědi na inzerát zahrňte nejenom životopis, ale také průvodní dopis, v němž můžete ještě zdůraznit a vysvětlit, proč si myslíte, že jste tím nejvhodnějším kandidátem na danou pozici. Ale vězte prosím, že většina personalistů při prvním třídění čte životopis velice rychle!

Vstupní pohovor. Jak se na něj připravit?

Pokud vše vyjde a váš životopis osloví potenciálního zaměstnavatele či pracovníka agentury, pozvou vás na vstupní pohovor. Existuje několik „klíčů“, které je nutné mít připravené, abyste je vhodně použili a tím si odemkli dveře do dalšího kola.

  • První a nejdůležitější „klíč“ je umět přesvědčit o svých předchozích pracovních zkušenostech. Naučte se tedy svoji profesní historii třeba zpaměti, zvláště od kdy do kdy jste u dané firmy pracovali, za co jste byli zodpovědní, co se vám na každé pozici povedlo, co jste mohli udělat lépe, co jste se tam naučili. Neméně důležité je umět odpovědět na otázku, proč jste odešli. Pokud budete tyto základní údaje znát a nebudete o nich muset při odpovídání příliš přemýšlet, zůstane vám dost prostoru na to, abyste používali další „klíče“.
  • Druhým „klíčem“ je zaujmout svojí osobou. Pro někoho to nebude snadné, ale udržujte oční kontakt, buďte příjemní, uvolnění, otevření a komunikativní. Odpusťte si jakýkoliv negativismus vůči svému předchozímu nadřízenému, zaměstnavateli či smysluplnosti úkolů, ať už to bylo ve skutečnosti jakkoliv.
  • Také je důležité se zajímat o novou pozici, vědět, co budete mít na zodpovědnost. To nejdůležitější bylo napsáno v inzerátu, na to se tedy neptejte, ale vhodně se zajímejte o detaily k dané pozici, čímž ukážete, že máte o dané profesi přehled. Pokud se před pohovorem dozvíte, o jakou firmu se jedná, zjistěte si o ní také něco více a nabyté znalosti využijte při projevení zájmu o práci v této firmě.
  • Čtvrtým, a neméně důležitým, „klíčem“ je být při pohovoru v subjektivní pohodě, tj. přijít včas, cestou nebloudit a hlavně si užívat setkání s někým, komu máte možnost představit a určitým způsobem i „prodat“ své předchozí zkušenosti a pracovní úspěchy.

A ještě jednu radu. Naplánujte si tolik pohovorů (a pro mnoho lidí je to jen jedno za den), aby vaše „představení“ bylo skutečným koncertem, kdy se prezentujete, jak nejlépe umíte. Protože když se vám to povede a bude tomu tak i v očích personalisty, máte otevřenou cestu k dalšímu kolu pohovorů (většina výběrových řízení bývá dvou- až tříkolová).

Při zvládnutí stresu v podobě pracovního pohovoru jak v agentuře, tak i u potenciálního zaměstnavatele vám může být nápomocná homeopatie. Základními léky na stres jsou určitě Gelsemium, Argentum nitricum a Nux vomica.

Gelsemium 15 C (3x denně 5 granulí) vám na psychické úrovni pomůže vyrovnávat se s tím, že vás stres paralyzuje, bere vám sebedůvěru a snižuje vaši schopnost se soustředit. Na fyzické úrovni vám pomůže se slabostí ve svalech, třesem a emočním průjem.

Argentum nitricum 15 C (3x denně 5 granulí) také pomůže při trémě, strachu a duševním přetížení, ale hlavně pomůže uklidňovat nervózní, neklidné chování, unáhlenost, roztěkanost, ukvapenost, chaotický neklid, strach, že něco nestihnete udělat včas, doprovázený zmateným jednáním.

Třetí možností je lék Nux vomica 15 C (3x denně 5 granulí), který vám bude pomocníkem v situacích, kdy máte pocit, že je toho na vás moc, cítíte se přepracovaní či intelektuálně přetížení. Na psychické úrovni můžete být podráždění, budete reagovat až agresivně, když s vámi nebude někdo souhlasit. Významnou charakteristikou tohoto léku je, že se budíte kolem 3. hodiny ranní s tím, že nemůžete znovu usnout, protože začnete přemýšlet, co vás čeká, a usnete až nad ránem a ráno se vzbudíte unavení.

Držím vám palce při hledání zaměstnání!
Držím Vám palce při výběrových interview!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Mgr. Lenka Vajsarová

Autor: Ing. Mgr. Lenka Vajsarovápsycholožka, homeopatka, www.HarmonieCelku.cz

Homeopatii vnímám jako úžasnou metodu pro celostní práci s jednotlivcem v rámci psychologicko-koučovacích sezení, které se zaměřují jak na pracovní oblast jedince, tak i na řešení individuálních psychických či psychosomatických záležitostí.

Mým pracovním mottem je pracovat s člověkem v jeho celistvosti. Zastávám názor, že pouze změna celku může vést ke změně částí.

V první části svého profesního života jsem se věnovala především firemnímu poradenství a psychologii v oblasti personálního řízení. Pro celostní pohled na jedince jsem později začala používat homeopatii a další metody pro odblokování stresu. V současnosti pracuji ve své soukromé psychologicko-homeopatické poradně www.HarmonieCelku.cz.

Vystudovala jsem ekonomii na ČVUT a psychologii na FFUK a později homeopatii na mezinárodní škole klinické homeopatie CEDH.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.1.2022 23:57

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze