Vrátilo se vám dítě z tábora a hned při vystoupení z autobusu vám jeho zdravotnice oznámila, že má vši?! Ne, to není možné! Co teď s tím?!

Reklama: Oscillococcinum

"Když se u našich dětí objevily vši, nechtěla jsem jim mazat na hlavu žádné chemické přípravky, kupovali jsme jen přírodní produkty. Investovali jsme skutečně hodně peněz, ale vši vypadaly, že jim to nevadí. Žily si v našich vlasech s radostí dál. Dělala jsem samozřejmě, co jsem mohla, vyprala jsem spací plyšáčky, polštáře... Nic nepomáhalo. Nakonec jsem sáhla do naší bohaté knihovny a byli jsme zachráněni!", říká naše redaktorka Andrea Dovalová a poskytuje našim čtenářům osvědčený rodinný recept: 

POTŘEBUJEME:

  • 75 ml rostlinného oleje - použila jsem obyčejný slunečnicový, ze kterého i vaříme
  • 25 kapek rozmarýnového oleje
  • 25 kapek levandulového oleje
  • 20 kapek gerániového (ten jsem tehdy nesehnala, nahradila jsem ho Tea tree oilem)
  • 15 kapek eukalyptového oleje

Používáme 100% rostlinné silice, ne vonné syntetické oleje!

POSTUP:

Vlasy rozdělíme na pramínky a každý namažeme olejovou směsí. Dlouhé vlasy navršíme na temeno.

Aby se oleje neodpařovaly, musíme vlasy přikrýt igelitem. Necháme působit 2 hodiny, potom umyjeme šampónem a vyčešeme "všiváčkem". Po třech dnech je potřeba zábal zopakovat.

Nejenže zábal zabírá proti "potvůrkám", pomáhá i vlasům, jsou pak více hebké a lesklé...

TIP č. 1: Dětem jsem na hlavy igelit nedávala, jen jsem jim hlavičky zabalila do látkové pleny.

TIP č. 2: V rámci prevence v období, kdy se vyskytnou vši ve škole, stříkám dětem na hlavu ráno před cestou do školy nakapaný Tea tree olej v doma připravené vlasové vodě (lopuch a bříza), který jsem nalila do lahvičky s rozprašovačem. Tea tree olej můžeme nakapat i do destilované vody a tím pak hlavičky stříkat. Je to velmi účinná prevence. Tea tree olej vši výrazně odpuzuje!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.