Život posledních měsíců je u nás doma ovlivněn nejen hokejem, ale hlavně učením. 

Reklama: Oscillococcinum

Matematiku u nás doma převzal tatínek, češtinu maminka. Tatínek dovedl k přijímačkám 4 syny, u pátého se drží za hlavu stejně jako u těch předchozích, ale i tentokrát věříme, že tvrdá práce své výsledky přinese.

Maminka má kromě češtiny na starosti management domácnosti, HLA, Světa homeopatie, Na vlně zdraví... Takže svou roli delegovala na studenta práv, který se synem rozvíjí gramatiku českého jazyka dvakrát týdně.

Náš mladý student po uzavření pololetní klasifikace nabyl dojmu, že škola skončila, a hurá na hokej, nebo k počítači na Fifu či NHL.

„Omyl, chlapče,“ pronesl otec rodiny „teprve nyní přichází čas intenzivního učení. Teprve teď nastartuješ všechny motory a vypneš je až po přijímačkách. To, co si zažíval dosud, byl jen slabý odvar toho, co tě čeká.“

Dítě zbledlo, chytlo se za hlavu tentokrát ono a já jako matka-ochranitelka běžela pro Rescue.

Na střední školy se bude také letos hlásit více než 100 tisíc žáků. Věřím, že v naší homeopatické bublině pár zoufalých dětí i rodičů najdu. A tak sdílím tipy, jak týdny přípravy ve zdraví a v pohodě přežít:

  • Kalium phosphoricum 30 C doporučuji jako lék na mentální přetížení, únavu a bolest hlavy po dlouhém studiu a nedostatku odpočinku. Během studijně náročného období podávám 5 granulí 2× denně.
  • Schüsslerova sůl č. 5 – Kalium phosphoricum – tuto sůl dávám synovi do vody (5 tablet do 0,2 l) a nechávám mu ji odpíjet během učení. Zlepšuje okamžitou koncentraci.
  • Argentum nitricum 15 C je lék vhodný na nervozitu, neklid, úzkost, které se pojí s pocitem nedostatku času. Někdy se objevuje i průjem. Argentum je možné používat při napětí, při potížích s usnutím nebo přímo před zkouškou po 5 granulích každých 15 minut až do zklidnění.
  • Lycopodium clavatum 15 C může dobře pomoct studentům, u nichž stres silně útočí na jejich sebedůvěru. Obvykle jsou to lidé, kteří mají dlouho velké obavy a nakonec uspějí. U těchto jedinců se současně objevuje nechutenství a plynatost. Doporučuji 2× denně pět granulí.

Tak hurá do toho, rodičové, to zvládneme!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.