Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Pokousání zvířetem...

Autor: MUDr. Eva Kettmannová

Pokousal vás pes, zranila vás kočka, štípnul vás had či vás kousnul pavouk nebo jiné zvíře? Paní doktorka MUDr. Eva Kettmannová pro vás připravila přehled základních homeopatických léků, které vám pomohou od obtíží vzniklých pokousáním od zvířete...      

Ilustrační foto

2 základní léky, které můžete podávat u každého pokousání zvířetem jsou:

Arnika 9 C + Calendula 5 C
Arnika (prha chlumní) je vhodná na všechna traumata – drobná i rozsáhlejší, snižuje ztráty krve, urychluje hojení a snižuje bolestivost poraněného místa.

Calendula (měsíček) má protizánětlivý a silně hojivý účinek, tento homeopatický lék je na lékařský předpis. Pokud pacient pociťuje na postižených částech těla chlad, k výše uvedeným lékům, přidejte Ledum palustre 5 C.

Homeopatický lék číslo 1 na poranění konečků prstů a kostrče

Hypericum perforatum 15 C
Hypericum (třezalka) působí proti bolesti, zvlášť dobře působí na nervová zakončení.

Na pokousání pavouky doporučujeme kombinaci:
Hypericum perforatum 15 C + Ledum palustre 5 C

Dávkování:
Všechny uvedené léky podávejte v dávce 5 granulí, cca každých 20 minut 3x po sobě, pak 3-5x denně dle potíží

Osvědčený prostředek na psychický šok způsobený kousnutím zvířetem:

Aconitum 15 C (vhodné je jakékoliv ředění)
Napadení zvířetem je náhlá nečekaná událost. Někdy se mohou objevit psychické potíže jako úzkost, strach ze psů, které přetrvávají déle než samotné zranění. Tento lék je obzvlášť vhodný pro všechna traumata u dětí.

Dávkování:
Co nejdříve podat 1 dávku-5 granulí, pak podle potřeby zopakovat 2x denně, a to po dobu 3 až 5 dnů

Upozornění:
Poraněné místo vždy dezinfikujte, vždy uvědomte praktického lékaře, u závažnějších poranění je nutné i chirurgické ošetření.

 

Nenechte si ujít :
svethomeopatie.cz/cs/229-bodnuti-hmyzem-jak-zmirnit-priznaky

svethomeopatie.cz/cs/95-drobne-urazy
 

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannováalergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.3.2023 09:57

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze