Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak vybrat správné boty do školy?

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Blíží se nástup do školy a maminky, stejně jako já, budou muset vybavit své ratolesti mimo jiné i novou obuví. Já osobně mám pocit, že noha mé dcery vyrostla vyloženě přes prázdniny. Jste na tom podobně?

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Papuče - přezůvky 

Co je potřeba zohlednit při výběru papučí? Především stav pohybového systému a věk dítěte. Na prvním stupni se nám ještě obvykle podaří přesvědčit dítě pro nošení klasické uzavřené papuče. Vzhledem k tomu, že děti o přestávce v tomto věku ještě poměrně dost běhají po třídě a po chodbě, je to rozhodně bezpečnější než obuv nazouvací. Pokud je to možné, klidně své dítě nabádejte k tomu, aby si papuče v hodině odložilo. Noha potřebuje volnost, potřebuje mít schopnost snímat terén, přijímat informace, jako čidlo. A v neposlední řadě potřebuje větrat.

Zhruba na druhém stupni základní školy se již dostáváme při výběru do svárů. Klasické papuče nepřipadají v úvahu, jsou totiž „trapné“, zatímco crocsy jsou „in“. Vzhledem k tomu, že v tomto věku plní papuče opravdu spíše ochranu nohy před ušpiněním či poraněním při nášlapu na ostrý předmět, je možné tuto obuv zvolit. I při výběru obuvi typu crocsy je potřeba dbát na to, aby bota dobře „seděla“. Často se stává, že má dítě tento typ obuvi o číslo větší, protože „tady to tak nevadí“, což není zcela pravdou. I obuv typu crocsy vyrábí více výrobců a každá z těchto bot má trochu jiný tvar a šířku. Pokud volíte botu nazouvací, měla by mít shora minimálně dva nejlépe nastavitelné pásky a alespoň mírně tvarovanou stélku.

Obuv na tělocvik

Kdo by neznal cvičky. Cvičky jsou vhodné pro ty děti, které nemají problém s pohybovým systémem. Chrání nohu před poraněním. Mají zcela rovnou stélku, což na tak krátkou dobu pro pohybovou aktivitu nevadí. Dítě trénuje aktivitu svalů nožní klenby, na dvě třičtvrtěhodiny týdně tato obuv může být. Pokud ale o svém dítěti víte, že má plochonoží s nestabilitou kotníků, je vhodné i na tak krátkou dobu klenbu podepřít. Nestabilita se projevuje např. častým zakopáváním, opakovaným „zvrtnutím“ kotníku, apod. Věřím, že v dnešní době se již dá s vyučujícím dohodnout a tuto výjimku pro své dítě vyjednat.

Bosky

I ta nejlepší obuv nemůže nahradit chůzi na boso. Proto pokud vaše dítě přijde občas ze školy se špinavými ponožkami, nehubujte mu. V duchu ho pochvalte, udělalo pro sebe větší službu než může udělat ta nejdražší bota.

Pevné nervy při výběru obuvi do školy přeje vaše Radana.
 

 

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 17.11.2019 21:22

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze