Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatika na výtok z bazénu?

Kolektiv autorů: Lucie Nestrašilová, MUDr. Kateřina Formánková

Vy se ptáte, naši lékaři odpovídají... Název článku prozrazuje další téma z naší Homeopatické poradny. Čtenáři se nás často ptají, zda může homeopatie pomoci i v případě potíží s výtokem. S blížícím se létem, kdy se většina z nás bude "nořit" do veřejných bazénů, je toto téma více než na místě...

Ilustrační foto

Dotaz:

Ráda bych se zeptala na vaginální, pravděpodobně mykotický, zánět po návštěvě bazénu. Je možné vyzkoušet homeopatickou léčbu?

Odpovídá MUDr. Kateřina Formánková, zkušená lékařka, která praktikuje homeopatii již více než 20 let v rámci své každodenní praxe:

"Ve Vašem případě se může jednat o podráždění chlorem. V takovém případě doporučuji nejčastěji užití homeopatického léku Kalium muriaticum 15 C.

Dále si můžete vybrat jeden z uvedených léků, a to dle charakteristiky Vašich potíží: 

Arsenicum album 9 C - na svědivý, kvasinkový a pálivý výtok

Helonias 9 C - na výtok hrudkovitý jako tvaroh

Staphysagria 15 C - lék na velké svědění

Léky užívejte 2-3x denně v dávce 5 granulí až do vymizení potíží.

Současně Vám doporučuji i léčbu lokální, a to nejlépe eterickým olejem od Hádka - Albisan - který je určen přímo na mykozy.

Při opakovaných mykózách pak nejčastěji doporučuji užití léku Candida albicans 15 C a ještě některé další léky. U dlouhodobých a opakujících se potížích je však nezbytné zohlednit další symptomy a souvislosti. Léčba pak nejlépe funguje v kombinaci s typologickým lékem, který Vám "na míru" určí lékař-homeopat na základě osobní konzultace.

Obecně platí, že jedná-li se o chronické, tj. dlouhodobé potíže, které se vracejí, opakují, je návštěva lékaře-homeopata pro správnou léčbu nezbytná. V rámci samoléčby lze řešit jen akutní potíže."

Lék první volby vybírejte tedy podle akutních projevů vaginálních potíží. Pokud problémy neustoupí, navštivte lékaře-homeopata. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová
MUDr. Kateřina Formánková

Kolektiv autorů:
Lucie Nestrašilová, MUDr. Kateřina Formánková

Lucie Nestrašilová šéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

MUDr. Kateřina Formánková lékař-pediatr, odborník v homeopatii, šéfredaktor Homeopatické revue, člen Rady HLA

Homeopatií se zabývám od roku 1992 a jsem přesvědčena, že vzhledem ke své naprosté neškodnosti a vysoké účinnosti, by měla být homeopatika lékem první volby a to zejména u dětí. V dětském věku mohou významně snížit nemocnost a vyřešit i problémy, se kterými si klasická medicína vůbec neví rady. Jako např. tiky, enurézy, poruchy spánku, špatné prospívání, přibírání na váze, snížená imunita v důsledku opakovaných infekcí dýchacích cest, chronický zánět středního ucha, chronická rýma, problémy s kojením atd. Použití homeopatických léků v prevenci nebo v začátku onemocnění zlepšuje reaktivitu imunitního systému dítěte i dospělého, v důsledku toho není nutné používat tolik klasických léků a stabilita zdraví je podstatně lepší.

Kromě léčení se věnuji i vzdělání lékařů a farmaceutů jako lektor CEDH.

Přála bych si, aby o možnostech homeopatické léčby vědělo co nejvíce lékařů, farmaceutů i pacientů. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 1.10.2020 22:21

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze