Babí léto je v plném proudu, užíváme si krásného slunného počasí, ale možná i u vás začali zase řádit ve větší míře komáři, vosy a jiný obtížný hmyz... Jak si můžeme poradit s nepříjemnými štípanci?

I po skončení letních prázdnin může v září pokračovat teplé počasí a obtížnému hmyzu se pak stále dobře daří. O to méně se pak ale daří nám, protože nikomu není do zpěvu, když se ráno probudí se štípanci po celém těle. Obzvlášť u malých dětí to není nic příjemného.

V prvé řadě je dobré myslet na prevenci. Pokud víte, že vy nebo vaše děti jste pro komáry snadná kořist a vaše krev jim „voní“, vyzkoušejte tutu účinnou antikomáří trojkombinaci, která komáry odpudí:

  • homeopatický lék: Ledum palustre 15 C – dávkování: 5 granulí 1-2x denně
  • dlouhodobé užívání vitamínů skupiny B (B-komplex)
  • esenciální oleje vhodné k potírání na kůži - např. levandulový

Pokud již došlo k poštípání, vybírejte dle příznaků z následujících homeopatických léků:

  • Ledum palustre 9 C – základní lék při bodnutí hmyzem, nejčastěji podáváme na štípance od komára či muchničky, kdy je okolí vpichu tuhé, bolestivé, může se vyskytnout krevní podlitina. Dávkování: 5 granulí každých 15 minut do úlevy.
  • Apis mellifica 15 C – užívá se všude tam, kde je poštípané místo narůžovělé, oteklé a svědí. Úlevu přináší studený obklad. Používá se především po píchnutí včelou, vosou, medúzou. Zabraňuje i dalšímu rozvoji alergické reakce. Dávkování: 5 granulí každých 15 minut do zklidnění potíží.
  • Cantharis 9 C – tento lék použijte, pokud nepřinese úlevu Apis mellifica. Poštípané místo je bolestivé a je poseto svědivými, pálivými puchýři. Dávkování: 5 granulí každých 15 minut do úlevy.
  • Belladonna 9 C – použijte v případě, pokud se v místě bodnutí objeví zarudnutí, tepání, horkost a bolest. Dávkování: 5 granulí každou hodinu, intervaly postupně prodlužujeme.
  • Pyrogenium 9 C – tento lék přidejte, pokud začne místo po poštípání hmyzem hnisat. Dávkování: 5 granulí 2x denně, vyberte celou tubu.
  • Poumon histamine 15 C – podáváme v případě alergické reakce, působí jako homeopatické antihistaminikum. Dávkování: 5 granulí každých 10 min. do zmírnění obtíží.

Léčbu homeopatiky můžeme doplnit lokální léčbou, kdy poštípaná místa potíráme několikrát denně chladivým gelem. Mně se osvědčil přípravek Dapis gel, který je přírodního původu, obsahuje výtažky z rojovníku bahenního (Ledum palustre) a včely medonosné (Apis mellifica). Gel ulevuje od svědění různého původu včetně bodnutí hmyzem. Je velmi šetrný, vhodný i pro citlivou pokožku. Neobsahuje barviva ani parfemaci. Mohou jej používat i těhotné a kojící ženy. Zakoupíte v lékárnách, pokud není skladem, stačí požádat o objednání.

Přeji vám krásné babí léto bez svědivých štípanců.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.