Naší předškolačce se na začátku zimy na chodidle objevila jedna velká bradavice, za pár týdnů přibyly ještě tři menší. Můj manžel má "pod palcem" bylinky, tinktury, odvary, nálevy, já homeopatika a olejíčky. Léčení většinou kombinujeme a tak tomu bylo i tentokrát...

Tentokrát jsme si řekli, že zkusíme léčbu oddělit, ať víme, co zabralo. Manžel nastoupil jako první s tím, že několik bradavic se mu už podařilo "vypudit", že to bude raz-dva. Měl pravdu. Skutečně se vlaštovičník, tea tree olej, česneková tinktura v minulosti osvědčily. Dorotčiny bradavice byly ale hodně tvrdohlavé a pryč nechtěly. Čekali jsme, léčili jsme, upravili jsme i stravu, ale nic se nedělo. Mezitím přišlo jaro, teplejší počasí, dokonce i velké horko. Koupili jsme sandálky, ze skříně připravili otevřené letní botičky.

A tím začal Dorotčin smutek. Styděla se obouvat si letní botičky naboso. I v baletu se přezouvala do "piškot" tak, aby ji nikdo neviděl ("Protože by se s ní pak určitě nikdo nechtěl kamarádit!"). S manželem jsme se tedy domluvili, že nyní je čas na homeopatika. Nasadila jsem trojkombinaci léků: Antimonium crudum 15 C, 2x denně 5 granulí, Nitricum acidum 15 C, 2x denně 5 granulí a Thuya occidentalis 30 C, 1x za týden 5 granulí.

Proč jsem zvolila právě tyto homeopatické léky?

  • Antimonium crudum - podává se u bradavic na rukách a chodidlech, "naše" byly tvrdé, zrohovatělé.
  • Nitricum acidum - podává se u rozbrázděných bradavic se sklonem ke krvácení, s nerovným okrajem, Dorotku bradavice i bolely.
  • Thuya occidentalis - vhodná u bradavic jakéhokoliv tvaru

Asi po dvou týdnech bylo vidět, že se něco děje, ale pořád jsme chodili v ponožkách. MUDr. Eva Kettmannová nám poradila, ať zhustíme dávkování léku Thuya, pokud chceme léčbu urychlit. Dcerce jsme dali Thuyu třikrát po sobě s odstupem tří dnů a bradavice se začaly vylupovat. Bylo evidentní, že léčba zabrala. Na první dovolené si Dorotka vyloupla i poslední bradavici a s radostí běhala bosky po trávě. I do sandálek si už ponožky nedává.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.