Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Opary

Autor: MUDr. Věra Budková

Dotaz: Chtěla bych poradit s léčbou oparů. Udělá se mi na rtu většinou po psychicky náročnějších dnech, kdy se cítím přetažená. Téměř vždy také potom, co na mě "leze nějaká viróza" a mně se ji podaří vitamíny překonat - místo virózy mi vyleze opar.

Ilustrační foto
Zdroj: www.snezenka.org

V léčbě oparů homeopatie funguje excelentně. Je dobře poslouchat své "tělo" a už v prvních příznacích /a nebo spíše v době prvních ohlasů/ homeopatický lék použít.

První homeopatickým lékem, který si připravte je:

Rhus toxicodendron 9 nebo 15 C - při pálení, svědění, které ještě nevykazuje pustulky, podejte tento lék v ředění 15 C vždy po deseti minutách opakovaně za sebou 5 granulí /vycucat pod jazykem/ klidně i třeba šest dávek. Posléze zpomalte interval, a možná nedojde ani k výsevu pustulí.

Rhus toxicodendron vykazuje malé pálivé, svědivé vezikuly - o velikosti malé špendlíkové hlavičky, s obsahem citronově žluté tekutiny, které spočívají na začervenalém pálivém, či svědivém podkladu. Zlepší se teplými obklady, škrabání neulevuje.

Pokud se pustulky již objeví, použijeme ředění 9 C a podáváme po 3-4 dny 4x 5 granulí denně.

Druhým lékem, který doporučuji jako prevenci infekčních komplikací je Mezereum 9 C - jsou to pustulky, které již začínají žlutavě hnisat, opar se pokryje tvrdou krustou. Podávejte v dávkování 4x 5 granulí denně po 3-4 dny.

Antimonium tartaricum 9 C podáváme jako prevenci jizviček a bolestivých puchýřů, 2x 5 granulí denně.

Přeji radostnou a pozitivní zkušenost s homeopatickými léky.

MUDr. Budková Věra
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Věra Budková

Autor: MUDr. Věra Budkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, člen HLA, pro Svět homeopatie vede Homeopatickou poradnu

Dítě je to nejdražší, co máme. Proto jim dopřejme hodně lásky, trpělivosti, vědomí, že jsme jejich přáteli a v jejich životě i laskavými průvodci k tomu, aby se naučily věci přirozené. Podporujme jejich individualitu i originalitu. Dbejme na to, abychom všemu konání dali prostor a čas tak, jak je pro každého jinak třeba. Podporujme jejich důvěru v nás a v sebe sama. Učme je jistotě a vědomí vlastní ceny. Pokud milujeme sami sebe, milujeme i ostatní. Přeji v životě hodně štěstí, zdraví a harmonie.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 12.11.2019 20:12

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze