Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Opary

Autor: MUDr. Věra Budková

Dotaz: Chtěla bych poradit s léčbou oparů. Udělá se mi na rtu většinou po psychicky náročnějších dnech, kdy se cítím přetažená. Téměř vždy také potom, co na mě "leze nějaká viróza" a mně se ji podaří vitamíny překonat - místo virózy mi vyleze opar.

Ilustrační foto
Zdroj: www.snezenka.org

V léčbě oparů homeopatie funguje excelentně. Je dobře poslouchat své "tělo" a už v prvních příznacích /a nebo spíše v době prvních ohlasů/ homeopatický lék použít.

První homeopatickým lékem, který si připravte je:

Rhus toxicodendron 9 nebo 15 C - při pálení, svědění, které ještě nevykazuje pustulky, podejte tento lék v ředění 15 C vždy po deseti minutách opakovaně za sebou 5 granulí /vycucat pod jazykem/ klidně i třeba šest dávek. Posléze zpomalte interval, a možná nedojde ani k výsevu pustulí.

Rhus toxicodendron vykazuje malé pálivé, svědivé vezikuly - o velikosti malé špendlíkové hlavičky, s obsahem citronově žluté tekutiny, které spočívají na začervenalém pálivém, či svědivém podkladu. Zlepší se teplými obklady, škrabání neulevuje.

Pokud se pustulky již objeví, použijeme ředění 9 C a podáváme po 3-4 dny 4x 5 granulí denně.

Druhým lékem, který doporučuji jako prevenci infekčních komplikací je Mezereum 9 C - jsou to pustulky, které již začínají žlutavě hnisat, opar se pokryje tvrdou krustou. Podávejte v dávkování 4x 5 granulí denně po 3-4 dny.

Antimonium tartaricum 9 C podáváme jako prevenci jizviček a bolestivých puchýřů, 2x 5 granulí denně.

Přeji radostnou a pozitivní zkušenost s homeopatickými léky.

MUDr. Budková Věra
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Věra Budková

Autor: MUDr. Věra Budkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, člen HLA, pro Svět homeopatie vede Homeopatickou poradnu

Dítě je to nejdražší, co máme. Proto jim dopřejme hodně lásky, trpělivosti, vědomí, že jsme jejich přáteli a v jejich životě i laskavými průvodci k tomu, aby se naučily věci přirozené. Podporujme jejich individualitu i originalitu. Dbejme na to, abychom všemu konání dali prostor a čas tak, jak je pro každého jinak třeba. Podporujme jejich důvěru v nás a v sebe sama. Učme je jistotě a vědomí vlastní ceny. Pokud milujeme sami sebe, milujeme i ostatní. Přeji v životě hodně štěstí, zdraví a harmonie.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.10.2021 17:31

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze