Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Hemoroidy. Účinná pomoc? Homeopatie!

Autor: MUDr. Eva Kettmannová

Trápí Vás hemoroidy? Znáte důvěrně nepříjemné pocity a potíže jimi způsobené? Paní doktorka MUDr. Eva Kettmannová vám mimo jiné radí využít možnosti homeopatické léčby. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Hemoroidy nebo zlatá žíla jsou žilní městky v dolní části konečníku a kolem řitního otvoru. Trápí nejčastěji lidi, kteří trpí chronickou zácpou a těhotné ženy nebo ženy po porodu. Výskyt se v dnešní době zvýšil díky sedavému způsobu života, zvýšenému stresu, nevhodnému stravování a obezitě.

Ve své praxi všem pacientům zdůrazňuji prevenci, která spočívá ve změně životního stylu, jsou to dobře známá obecná opatření. Škoda, že na ně v každodenním stresu zapomínáme:

  • více čerstvého ovoce, zeleniny a vlákniny
  • omezte konzumaci kořeněných jídel a alkoholu
  • pitný režim - pít čistou vodu nebo vodu s citronem
  • pravidelný pohyb - doporučuji jógu, protože součástí cvičení je dýchání do břicha a masáž břišních orgánů
  • pro těhotné ženy, jako prevenci zácpy, doporučuji břišní tance
  • péče o pravidelnou stolici, nutkání na stolici nikdy nezadržujte!

Na úpravu stolice doporučujeme Psyllium, je to indická vláknina, která se v žaludku chová jako želé, stolice se stává vláčná, střevní peristaltika je stimulována a průchodnost střeva usnadněna. Dávkování je 2x denně 2 čajové lžičky Psyllia (5 g) rozmíchat ve 250 ml vlažné vody, nejlépe ½ hodiny před jídlem.

V průběhu celého dne dodržujte pitný režim.

Pokud již potíže nastaly, co nejdříve nasaďte homeopatický lék: 

  • ARNICA MONTANA 9 C 2x denně 5 granulí. 

Další články o Arnice a jejím využití nejen při hemeroidech naleznete na webu: ARNIKA - MOJE HOJIVÁ POMOCNICE.

Podle konkrétních příznaků zvolte další homeopatické léky z tabulky:

*Hamamelis virginiana 5 nebo 9 C
 
Hemoroidy velmi bolestivé, krvácí, zanícené.
*Aesculus hippocastanum 5 nebo 9 C Hemoroidy svědí , pálí a sliznice v konečníku je suchá. Chronická zácpa.
*Colllinsonia canadensis 5 nebo 9 C Hemoroidy pořád krvácí, bolest, chronická zácpa.
Nux vomica 9 C Hemoroidy jsou velmi bolestivé, zlepšují se studeným obkladem. Tento lék je obzvlášť vhodný, pokud potíže následují po dietní chybě, nadměrné konzumaci kořeněných jídel nebo alkoholu. Chronická zácpa. Pocit nedokonalého vyprázdnění, pacient se v noci budí bolestí.

Homeopatické léky označené hvězdičkou jsou na lékařský předpis.

Pro těhotné ženy a ženy po porodu doporučuji kombinaci: ARNICA MONTANA 9 C + SEPIA 9 C, podle potřeby lze přidat  AESCULUS 5 C + HAMAMELIS 5 C nebo další léky z tabulky.

Všechny uvedené léky užívejte 3-4x denně, 1 dávka je 5 kuliček, užívejte alespoň 5 dnů.

Při přetrvávání potíží konzultujte svůj stav s odborníkem v homeopatii.

Lokální léčba hemoroidů:

  • Sedací koupel v odvaru z dubové kůry
  • U velmi bolestivých hemoroidů dosáhnete rychlé úlevy přiložením sáčku černého čaje (zalít horkou vodou, aplikovat až po vychlazení)
  • Praktická rada od porodních asistentek: nastrouhaná čerstvá mrkev!

Po odeznění potíží se pokuste dodržovat preventivní opatření i nadále, určitě se to vyplatí.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannováalergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.9.2021 11:47

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze