Mé řádky dnes míří k pacientům i zdravotníkům. Jak je to s uzdravováním?

Do ordinace za mnou denně přichází několik pacientů, ne všichni se ale chtějí uzdravit. Někteří se chtějí, bohužel, jen léčit. Vždy se nejdřív ptám, zda je stav zlepšený, zhoršený nebo stejný. Můj další dotaz míří na dodržování cvičení obecných doporučení. Mohu s čistým srdcem napsat, že zhruba 50% pacientů není schopno dodržet doporučená režimová opatření či frekvenci a dávku cvičení a obvykle reagují slovy: "Mám málo času." 

Asi před rokem jsem četla pěkný citát: „Kdo si neudělá čas na pohyb, bude si muset udělat čas na nemoc“. Jak velká pravda!

Pokud si opravdu neupravíme náš žebříček hodnot a priorit, bude nás naše tělo stále vracet nemocemi a bolestmi do opakujících se situací. Dělá to většinou proto, aby nás ochránilo před opravdovou vážnou nemocí či poraněním. Za slovy a zhodnocením léčby typu „Stejně mi to nepomáhá“ pak často stojí spíše lenost nebo nedostatek vůle.

Proto pokud se vás to týká, zabojujte a zkuste doporučení opravdu dodržet, třeba budete překvapeni. Zmiňovaná situace se netýká jen rehabilitace, ale třeba i výživových doporučení, psychoterapeutických a dalších, která dostanete od svých terapeutů.

Přeji sobě i našim čtenářům pevnou vůli a hezké prázdniny.

Vaše Radana

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.