Máte problém s úpornými bradavicemi, na které nic nezabírá? Zkuste homeopatickou léčbu. Dokáže zamezit neustále se vracejícím výsevům bradavic, stávající bradavice se spontánně vyléčí, a to bez zásahu kožního lékaře či chirurga.

Jedním ze základních léků léčby bradavic je lék Thuya occidentalis, která by neměla chybět v léčbě právě proto, aby se bradavice nevracely. Je to lék, který stimuluje imunitní systém tak, aby se přestaly vytvářet bradavice a jiné kožní výrůstky jako jsou polypy, myomy, apod. Kromě toho má Thuya přímý účinek na měkké bradavice, i mnohočetné, stopkaté a nehnědlé barvy. Podáváme ho v ředění 15 C, 5 granulí 1x denně alespoň po dobu 6 týdnů.

Další léky používané při léčbě bradavic se liší podle vzhledu bradavice, a to následovně:

  • tvrdé bradavice, popraskané, s tendencí krvácet, vyskytující se převážně na rukou, pod nehty nebo na obličeji, dobře zvládne lék Causticum 15 C - dávkování: 2x denně 5 granulí.
  • v případě zrohovatělých bradavic umístěných v okolí nehtů, použijte lék Graphites 15 C, 5 granulí 2x denně. Lék je určen pro pacienta, který je statný až obézní, zpomalený a špatně se mu hojí jakékoli zranění – na kůži zůstávají tzv. keloidní jizvy.
  • jiným lékem na tvrdé, zrohovatělé, ploché bradavice, které se vyskytují zvláště na nohou, ale i na rukou, většinou jsou pokryty bělavými šupinami a jsou bolestivé, je Antimonium crudum 15 C, 2x denně 5 granulí. Podáváme dlouhodoběji, řádově 2-4 měsíce až do vymizení.
  • velké, rozpraskané, snadno krvácející, žlutě zabarvené, měkké bradavice na obličeji, v koutcích úst či v okolí konečníku výborně léčí Nitricum acidum 15 C, 2x denně 5 granulí. Pacient má celkově sklon k tvorbě prasklin (např. pod nehty, v koutcích úst, kolem konečníku), kůže je suchá, zejména na ploskách nohou, a má nažloutlou barvu.
  • jiným lékem velkých plochých bradavic na dolních končetinách je Calcarea carbonica, určená pro statné jedince s kulatým obličejem, čtvercovými zuby a rozvážným chováním (výborný lék bradavic i jiných kožních obtíží pro dítě tohoto typu). Podáváme v ředění 15 C, 2x denně 5 granulí.
  • v případě velkých, plochých, hladkých a tvrdých bradavic na hřbetu ruky či na obličeji podáváme lék Dulcamara 15 C, 2x denně 5 granulí.

Všechny výše uvedené léky kombinujeme s lékem Thuya occidentalis (nepoužíváme-li ho jako základní lék) v ředění 15 C, 1x denně 5 granulí.

  • specifickým lékem pro pacienta, který je horkokrevný, společenský, dobře naladěný, nepořádný, labužnický a trpí bradavicemi (tvrdými, zrohovatělými, někdy zanícenými a pálivými nebo svědivými) je lék Sulfur 15 C, 1x denně 5 granulí po dobu několika týdnů. Lék nepodáváme, je-li na kůži nějaká jiná vyrážka (např. ekzém), protože by mohlo dojít ke zhoršení stavu. V tomto případě začínáme léčbu lékem Thuya occidentalis 15 C, 1x denně 5 granulí po dobu 3 týdnů (abychom vyčistili organizmus), poté pokračujeme pouze lékem Sulfur 15 C po dobu 6-8 týdnů.

V některých případech se může stát, že se ani po 2-3 měsících léčby nález nezmění, ale po vysazení homeopatického léku, během 1-2 týdnů, dochází ke spontánnímu vymizení bradavic.

Jiným typem kožního onemocnění jsou tzv. mollusca contagiosa. Je to útvar podobný bradavicím, ale menší, proti světlu se leskne a uprostřed má malinký důlek. Stejně jako u bradavic se i zde jedná o virové onemocnění, které se může po těle roznášet škrábáním. Vyskytují se často na trupu a na končetinách. U molusek, podobně jako u bradavic, podáváme lék Thuya occidentalis 15 C, 1x denně 5 granulí, k tomu lék Dulcamara 15 C, 1x denně 5 granulí.

Velmi účinná je kombinace homeopatické léčby s lokálním potíráním bradavice nebo molusek tinkturou z Túje.

Jestliže vám výše jmenované preparáty v léčbě bradavic nebo molusek nepomohou, budete muset navštívit lékaře - homeopata, který pro vás vybere tzv. terénní lék, aby pomohl změnit reaktivitu organismu a nastavil individuální léčbu.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.