Chceme-li posilovat imunitu meditací, potřebujeme se naučit dvě věci – udržovat bdělost a vnitřní radost (vnitřní světlo). Pomocí nich si zachováme vnitřní klid a harmonický střed. To nás ochrání od stresu, tenzí, frustrací a strachů, které jsou spouštěčem většiny nemocí. 

Reklama: Sédatif PC

Léčivý dech

Jedna z metod, která nám výrazným způsobem pomůže tvořit silnou imunitu, je meditace dechu. Klíčovou roli při tom hraje náš dech. Dech je totiž mostem mezi tělem a duchem. Jistě znáte rčení: V zdravém těle zdravý duch! Pravdivěji to ale platí obráceně: Zdravý duch tvoří zdravé tělo!

Hebrejský pojem ruách znamená duch, ale také dech. Skrze dech je naše tělo „oduševňováno“. Proto, chceme-li mít dobrou imunitu a být zdraví, musíme mít zdravý, svěží a radostný dech.

Co nám zdravý dech přinese?

  • Mozek a krev se okysličí.
  • Zlepší se krevní oběh.
  • Tělo se přirozeně detoxikuje a zbavuje škodlivin.
  • Velmi příznivě ovlivňuje dýchací systém a trávicí proces.
  • Zlepšuje srdeční činnost a činnost všech vnitřních orgánů.
  • Pomáhá zmírnit bolest.
  • Vitalizuje a harmonizuje celý organismus.


Jak na to?

Vyzkoušejte si jednoduchý postup. Doporučuji ho dělat denně – jak jinak než na čerstvém vzduchu.

  1. Soustředíme se na svůj dech.
  2. Postupně prohlubujeme svůj dech až na maximální míru. Poklidně nadechujeme a vydechujeme, jak nejvíc to jde. Celý čas jsme bdělí a svou myslí soustředění na dech. Dýcháme zhluboka a vědomě.
  3. Pak přejdeme na prudký dech. Zhluboka se nadechneme a v rychlém intervalu děláme krátké výdechy a nádechy jen ve vrchní polovině hrudníku. Svou myslí stále sledujeme dech.
  4. Pak přejdeme na prudký dech spodní. Zhluboka vydechneme a v rychlém intervalu děláme krátké výdechy a nádechy v spodní části břicha. Svou myslí stále sledujeme dech.
  5. Pak přejdeme do střední části a děláme to samé. Krátké výdechy a nádechy v střední části břicha (oblast plexus solaris). Svou myslí stále sledujeme dech.
  6. Nakonec necháme svůj dech volně plynout. Uvědomujeme si jeho krásu, čistotu a máme z něj radost. Radost z dechu zároveň přináší radost celému tělu, všem buňkám. Takže zpívají a tančí radostí. Kdybychom v té chvíli viděli jemnou energii našeho těla (auru), viděli bychom krásné, zářící světlo.

Tak se buduje naše imunita – kdykoliv budeme chtít. Nic to nestojí a je to přístupné všem.

Důležité poznámky

  • Všechny popsané metody děláme se zdravou mírou. Protože se při hlubokém i prudkém dechu mozek hodně prokysličí, může se nám motat hlava. To je v pořádku, jen to nepřehánějte, aby vám nebylo nevolno. Délku dechových cvičení zvažujme dle svých sil a možností. Začněme např. 20 vteřin každé cvičení. Pak je můžeme prodlužovat.
  • Nadechujeme i vydechujeme nosem, ne ústy.
  • Pokud chcete mít dobrou a pevnou imunitu, konejte dechová cvičení (meditaci dechu) každý den.

Ale co když se nemoc již projeví? O tom příště...

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.