Těšíte se na jaro a místo radostných pocitů vás postihla únava? Můžete se nechat inspirovat homeopatií – přírodní, nenávykovou metodou léčby bez vedlejších účinků.

Reklama: Sédatif PC
  • Kalium phosporicum 15 C – lék vhodný především pro mladé jedince: člověk se cítí zchvácený, s bolestmi hlavy, sebemenší práce se zdá být jako těžký úkol. Mohou být potíže s pamětí – lék pomůže načerpat sílu k dalšímu studiu. Jedná se i o velký lék na rekonvalescenci po chřipce, kdy převládá psychická slabost.
  • Phosphoricum acidum 9 C – velký lék jarní únavy tam, kde převládají deprese spolu s nespavostí. Mohou být bolesti kostí, kloubů, klíčové slovo nejlépe odpovídající užití tohoto léku je vyčerpanost.
  • Pulsatilla 9 C – únava nejlépe odpovídá charakteru pojmu střídání – střídá se nálada od radostné po plačtivost, střídají se změny chuti, člověka unavuje rychlý zvrat počasí do náhlého oteplení, nesnáší nevětrané prostory, po sebemenší práci je pak člověk vyčerpaný.
  • Phosphorus 15 C – je vhodný lék tam, kde je rychlý začátek problémů – emotivnost, radost, je touha vše rychle zvládnout – k tomu nás jarní čas může samozřejmě inspirovat. Organismus se ale rychle unaví, člověk touží po odpočinku vleže. Lidé mají zvýšenou touhu po sladkém, na jaře také přibírají na váze.
  • Gelsemium sempervirens 9 C – můžete užít, pokud jste unavení a dost dobře nesnášíte „příval“ teplého počasí a už vůbec nesnášíte náhlé změny počasí, které jaro provází. Jste pomalí, nevýkonní, pociťujete svalovou tíhu, ztěžklé končetiny, bolest hlavy a jste podráždění. Téměř nepociťujete žízeň a vše se vás velmi dotýká a lehce se rozrušíte.

Obvyklá dávka při užívání homeopatických léků je 2x denně 5 granulí.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.