Začnu od začátku, od momentu, kdy se člověk podstupující preventivní vyšetření, ze dne na den stane pacientem. Je to šok, málokdo se cítí připraven unést tuto zprávu. Zaražení jsou i všichni blízcí, mají obavy o nemocného a jsou konfrontováni s vlastními strachy ze závažné nemoci.

Jako první úlevový prostředek pro všechny doporučuji homeopatický lék Aconitum 30 C, pomůže zmírnit „šok“ a v neposlední řadě také strach ze smrti.

V další fázi nastupují obavy, jak pacient snese vedlejší účinky chemo a radioterapie. Naštěstí homeopatické léky prokazatelně pomáhají s vedlejšími účinky onkologické léčby a mohou přispět k lepší kvalitě života během léčby i po ní. Ideální je zvolit homeopatickou léčbu na míru podle toxicity zvolených chemoterapeutik. Francouzský onkolog Dr. Jean-Claude Karp publikoval právě pro tento účel příručku, kde ke každému chemoterapeutiku, včetně bioterapeutik, uvádí vhodnou kombinaci homeopatik.

V tabulce níže pro zjednodušení uvádím několik homeopatických doporučení jak pomoci organismu přestát vedlejší účinky onkologické léčby. Zvolené homeopatické léky se rozpouští ve vodě, 5 kuliček od každého léku do 2dcl vody a pomalu, po doušcích, popíjejí během celého dne.

Indikace Homeopatické léky
Toxická zátěž na játra Chelidonium 9 C, Nux vomica 9 C, Phosphorus 9 C, Lycopodium 9 C
Nutkání na zvracení, zvracení  Nux vomica 9 C, Phosphorus 15 C
Afty, aftózní stomatitida  Kalium bichromicum 9 C
Chudokrevnost    Ferrum phosphoricum 9 C

 

Třetí oblast využití homeopatie u onkologického pacienta je období po ukončení chemoterapie, kdy je důležité v detoxikační léčbě pokračovat, obvykle doporučuji jílový preparát a detoxikační kúru ze Schüsslerových solí:

Schüsslerovy soli Dávkování
No.12 Calcium sulfuricum D6 5 tbl. ráno
No.10 Natrium sulfuricum D6 5 tbl. po obědě
No.6 Kalium sulfuricum D6  5 tbl. po večeři 

 

Pro intenzivnější efekt detoxikační kúry opět doporučuji uvedené množství tablet Schüsslerových solí nasypat do sklenice horké vody a teplý roztok pomalu popíjet. Celková doba užívání jsou 4 týdny. Obvykle pacientům, kteří absolvovali chemoterapii, doporučuji zopakovat 3x za rok.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.