Těšíte se na dovolenou? Jistě ano, ale asi také přemýšlíte, co vše by mělo být obsaženo ve vaší cestovní lékárničce. Při cestování nás může nemile překvapit i horečka. Ať už souvisí s akutním onemocněním, či klimatickými změnami během cesty, dokáže zkazit i velkou část dovolené. Dobře vybraný homeopatický lék ale umí nemocného dostat velmi rychle do pohody.

Reklama: Oscillococcinum

Jaké jsou hlavní homeopatické léky na horečku?

  • Aconitum napellus 15 C je lék na vysokou horečku provázenou suchou kůží a intenzivní žízní.
  • Belladonna 9 C pomáhá při vysoké teplotě spojené s horkostí, zarudlou kůží a intenzivním pocením.

S ohledem na cestování, zejména do teplých krajin, je vhodné myslet i na další typy léků:

  • Dulcamara 9 C je vhodná nejen na potíže z vlhka, ale je to i důležitý lék při prudkém ochlazení propoceného těla. To může nastat například po vstupu z horka do chlazených prostor, v přespříliš klimatizovaných dopravních prostředcích či při jízdě v autě se staženými okénky.
  • Rhus toxicodendron 9 C se ordinuje tehdy, když jsou vysoké horečky spojené s bolestmi svalů. Nemocný sebou neustále hází a převaluje se v posteli, protože kvůli bolestem nemůže najít správnou polohu. Má chuť na studené nápoje, nicméně jakmile se napije, hned se rozkašle.
  • China rubra 9 C není přípravek určený přímo na horečku, ale napomáhá obnově tělesných sil a iontové rovnováhy po horečkách a intenzivním pocení. To je v horkých letních destinacích velmi důležité. Dávkování je 3x denně 5 granulí.

Léky na horečku podáváme v množství 5 granulí po hodině, se zlepšením stavu interval mezi aplikací prodlužujeme.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.