Migrénové bolesti hlavy jsou v mé neurologické praxi častým steskem pacientů. V klasické medicíně se léčebně nabízí podávat jednak léky při záchvatu bolesti, dále pak léky preventivní, aby se počet záchvatů co nejvíce redukoval. Neexistuje však žádný specifický lék, který by byl „vymyšlen“ přímo jako prevence bolestí hlavy. Používají se léky ze skupiny léků na srdce, epilepsii, depresi aj. 

Jedna z mých pacientek se u mne objevila po několika letech se zhoršením bolestí hlavy, které ji obtěžovaly i 3 dny každý týden. V minulosti dobře reagovala na lék ovlivňující cévní řečiště, tj. prokrvení mozku. Po opakovaném nasazení tohoto léku se sice bolesti zmírnily, ale rozvinula se alergická vyrážka.

Homeopatický lék Secale cornutum je lék, který má ve svém obraze bolesti hlavy a působí na cévní řečiště mozku. Tento lék jsem pacientce předepsala v ředění 9 C 2x denně 5 granulí. Vzhledem k tomu, že si ještě stěžovala na únavu a pocity nízkého tlaku, přidala jsem tkáňovou sůl Ferrum phosphoricum 2x denně 2 tbl.

Zlepšení stavu pacientka pocítila již za 2 týdny od nasazení terapie. Doporučenou léčbu ale užívala po dobu 8 týdnů. Dosud (po více než 6 měsících od ukončení léčby) účinek léčby trvá.

Na tomto případu jsem se znovu přesvědčila, že homeopatická terapie je účinnou a hlavně bezpečnou alternativou k léčbě klasické (alopatické).

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.