S podzimem přišly mezi nás deště, chlad, plískanice a s nimi také výhled na riziko chřipkového onemocnění. Abychom se chřipce vyhnuli, je vhodné se na ni dostatečně připravit. Do boje se vyzbrojte pestrou stravou bohatou na vitamíny, přibalte otužování, procházky na čerstvém vzduchu a nezapomeňte na důkladný spánek. V době možnosti nákazy je důležité též dodržovat preventivní hygienické opatření. Mezi preventivní opatření patří také očkování. 

Očkování proti chřipce není ale nikdy na 100 %. Účinnost vakcíny záleží na antigenové podobnosti kmenu ve vakcíně a právě cirkulujících kmenů virů chřipky. Onemocnění nemusí zabránit, ale sníží závažnost infekce a procento komplikací. Velice důležitým faktorem je i čas očkování a zdravotní stav očkované osoby.

Nestává se to často, ale i po očkování proti chřipce mohou nastat určité komplikace. Mezi nejčastější patří reakce v místě aplikace - zčervenání a otok. S těmito reakcemi mohou pomoci vhodně zvolená homeopatika.

Pokud po očkování dojde k výraznému zčervenání v místě aplikace, pomůže lék Belladonna 9 C. Dávku pěti kuliček necháme rozpustit v ústech 4-5x denně a se zlepšováním stavu počet dávek postupně snižujeme.

V případě, že v místě aplikace je růžový otok, který se zlepšuje studenými obklady, vhodným lékem bude Apis mellifica 15 C. Dávkování je stejné jako u předchozího léku.

Pokud v době očkování již v sobě virus chřipky máte, nebo jej „chytíte" do dvou týdnů po očkování, nemusí očkování fungovat a onemocníte.

Potom zbývá jen zalehnout do postele, odpočívat a užívat léky dle příznaků.

Mezi homeopatické léky podporující imunity patří všem známé Oscillococcinum. Jeho silný protivirový účinek je velice dobře znám a nejlépe funguje v prevenci a při prvních příznacích onemocnění. Preventivně se užívá 1x týdně a v případě zvýšeného rizika nakažení se chřipkou, je vhodné dávkování zvýšit na 3x týdně. Při prvních příznacích dávkujeme 3x denně.

Kromě Oscillococcina je dostupný také lék Influenzinum 15 C. Jak již název napovídá, je vyráběn z inaktivovaných virů chřipky. Preventivně se užívá 1x týdně 5 granulí. V době chřipkové epidemie je možné dávkování zvýšit až na 1x denně.

Bez svého Oscilla nechodím nikam, pořád mám tubu v kabelce. A pro případ prochladnutí, ať už od deště nebo studeného větru, přidám k Oscillu 5 granulí léku Aconitum napellus 9 C. V tu chvíli mne chřipka s nachlazením radši berou velkým obloukem, ví, že nejsou vítáni.

Přeji Vám mnoho krásných barevných podzimních dní zalitých paprsky slunce a nezapomeňte na to, že úsměv na tváři dokáže nejeden bacil zaplašit do kouta.

Zdroj: Magazín Healthcomm

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.