Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Homeopatika na úrazy při turistice

Autor: Lucie Nestrašilová

Chystáte se na výlet nebo na víkendovou tůru? Pak si nezapomeňte přibalit i několik homeopatických kuliček...

Ilustrační foto

Základním lékem traumatismů a fyzické zátěže, který naši čtenáři již velmi dobře znají, je Arnica montana 9 C. Používá se při poraněních, pádech, úderech, zhmoždění. Zmenšuje bolesti, urychluje hojení. Já osobně ho používám pravidelně také při namáhavých sportovních výkonech. Občas se mi totiž stane, že jdu ráno na tenis, odpoledne na in-liny a druhý den na náročnější výlet. Arnika je tak pro mě již léta osvědčeným pomocníkem, který redukuje mou svalovou únavu a "dává tělo dohromady" tak, že jsem schopna své aktivity bez problémů absolvovat. Užívá se 2x denně 5 granulí, při potížích častěji - i několikrát denně.

Při pěší tůře v náročnějším terénu (u dětí i v terénu zcela běžném) nebo třeba právě při tenisovém zápase může dojít k poranění šlach, především kotníků a zápěstí, k vyvrtnutí, kulhání, k bolesti Achilovy šlachy. Pro tyto případy je tady lék Ruta graveolens 9 C. Dle závažnosti stavu užívejte 5 granulí 2-5x denně. Pokud je bolest větší, užívejte lék častěji, se zmírněním potíží intervaly podávání léku zkracujte a lék postupně vysazujte.

Na bolestivou ztuhlost svalů zejména po turistice s batohem na zádech a stanováním v přírodě, kdy se citlivost svalů k tělesné námaze a vhlkému chladu snižuje, je vhodné u sebe mít Rhus toxicodendron 9 C. Při potížích užívejte 5 granulí 2-5x denně - dle závažnosti stavu.

V cestovní lékárničce většinou nechybí ani mast či gel na poraněná či namožená místa. Homeopatie nabízí třeba Arnigel. Již z názvu je zřejmé, že obsahuje naši oblíbenou Arniku. Arnigelem můžete lokálně (zevně) doplnit všechny výše uvedené léky. Nově ho lze sehnat v BIO kvalitě, má příjemnou konzistenci a hezky voní. Na trhu je k dispozici celá řada krémů s Arnikou, které Vám mohou skvěle posloužit. V případě potíží gel či krém 2-3x denně lehce vmasírujte na postižené místo.

Calendula officinalis 9 C (Měsíček lékařský - kdo by ho neznal?). Tento lék zase zlepšuje hojení otevřených ran a urychluje vznik granulační tkáně. Dávkování: 5 granulí 2x denně.

Někdy se stane, že může dojít k úrazovému šoku (při jakékoli závažnější nehodě), nebo je úraz spojen s prochlazením nebo s intenzivním prožitkem strachu. Jako první reakci při vážné nehodě doporučujeme podat lék Aconitum napellus 15 C (5 granulí 3x po 15ti minutách).

Každou ránu řádně ošetřete – nepodceňujte nebezpečí infekce. Při závažnějších poraněních vyhledejte neprodleně lékaře.

I přes výše uvedená doporučení vám přeji, abyste mohli homeopatika nechat zabalená v batohu a svůj výlet jste si v pohodě a ve zdraví užili:-) 

Pozn. redakce: výše uvedená doporučení jsou obsahem brožurky "Homeopatie na cesty", autorky MUDr. Elišky Bartlové, kterou vydala Homeopatická lékařská asociace.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.2.2023 14:54

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze