Práce, děti, případně dálkové studium… Nic neobvyklého. Znám spoustu žen, matek, které se rozhodly, že všechno zvládnou. Chtějí mít velkou rodinu, být dobré v práci nebo mít dobře prosperující firmu, a aby ani vědomostně „nekrněly“, rozhodly se ještě ke všemu dálkově studovat. 

Reklama: Sédatif PC

Když jim bylo dvacet, chtěly hnízdit. Porodily dvě, tři děti a na studium vysoké školy jim už nezbyl čas. Dnes, kdy jim táhne na 40 a jsou z nich zralé ženy, dohánějí vše, co jim v mládí uniklo. Jenže… Chtějí vše stihnout samy, pomoc nepotřebují. Jsou často unavené, z přetížení trpí bolestmi hlavy a dalšími potížemi. Pokud se neumí včas zastavit, dojde to často tak daleko, že začnou trpět různými strachy, obavami.

Zeptali jsme se paní doktorky Věry Budkové, zda může homeopatie v tomto případě ženám (a nejen jim) pomoci.

Ano, domnívám se, že tyto ženy trpí syndromem vyhoření. Na psychické úrovni dominuje pocit, že dlouhé a namáhavé úsilí o něco již trvá nadměrně dlouho a je v tuto dobu již neefektivní. Tyto ženy ztrácí postupně motivaci, utlumí svou emocionalitu - dochází ke snížení celkové aktivity - spontaneity, kreativity. Nezřídka u nich převažuje depresivní ladění, pocity beznaděje. Ztrácí zájem o okolí s projevy negativismu. Jsou často podrážděné, špatně spí, jsou sebelítostivé a vztahovačné.

Na úrovni fyzické se jedná o ženy ochablé, apatické, rychle unavitelné, trpící bolestmi hlavy a poruchami spánku.

Může se u nich postupně projevit i nechuť k dané profesi, nízká empatie a postupné přibývání konfliktů.

V případě těchto potíží bych doporučila následující homeopatickou terapii:

  • Phosphoricum acidum 30 C - vyčerpávající práce, nedostatek vděku a zájmu okolí, nespavost přes noc, ospalost přes den, bolesti v kostech, velká žízeň, nadměrně může jíst a tloustnout. Zpomalení duševního tempa, nechuť mluvit, touha po tichu, vyčerpanost z komunikace. Dávkování: 5 granulí každé ráno, využívat jednu tubu léku.
  • Druhým lékem by mohla být Bryonia alba 30 C - v léku najdeme pracovitost, až horečnaté tempo (kdy nemluví, ale pracuje). Všechno bohatství si vydře svou prací a vlastní pílí, bojí se o svou práci, má velký smysl pro obchod. Při vyhoření nechce být rušen - mám všeho dost a "chce nechat na pokoji". Má starost o to, aby zabezpečil i nadále své blízké a svou rodinu. Dávkování:  5 granulí 3x týdně.
  • Pokud žena upadne do "nervozity", bude neklidná, a pořád budete muset něco dělat, pak doporučuji užití homeopatického léku Argentum nitricum 15 C - jedná se o lék s charakteristikou spěchu, nesouladu s časem, potřebuje podat výkon, má pocit, že musí být za to přijata, není čas na nic jiného. Má rozděláno několik věcí, stává se posléze chaotickou. Má chuť na sladké, může mít průjem, být pověrčivá, mít úzkost z budoucnosti.

Každopádně doporučuji skutečně přibrzdit, myslet na své zdraví, věnovat dostatečnou péči rodině a také své zábavě, sportu, relaxaci. Protože jsme tu jen jednou, život je krátký, a měly bychom alespoň užít radosti z dosažení cílů k obnově těla i ducha.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.