Co má společného rameno se žlučníkem?

V našem těle existuje velmi provázaný systém svalových povázek neboli „fascií“. Fascie jednotlivých svalů blízko sebe uložených na sebe navzájem navazují a tvoří řetězce, kterými jsme nakonec propojeni „od hlavy až k patě“. Aby mohly fascie správně zastávat svou funkci, musí být v pořádku, jejich poškození často způsobí jizva, např. po operaci nebo úrazu. Jizva vypadá navenek zhojená, v hloubce však způsobí, že se svalová povázka přilepí ke svalu, není správně kluzná a pružná a problém je na světě. Tuto změnu nakonec pocítí celý pohybový systém. Tedy laicky řečeno, jizva v oblasti břišní stěny může způsobit např. bolesti kyčelního kloubu nebo ramene.

Fasciový systém ramenního pletence je velmi komplikovaný už i proto, že ramenní pletenec je tvořen sedmi kloubními spojeními, která všechna musí být správně vybalancovaná, a to právě i pomocí fascií. Tento systém přímo navazuje na fascie v oblasti jater a na další břišní orgány.

Velmi často se stane, že špatně ošetřená jizva po operaci žlučníku, a to i po mnoha letech, může vyvolávat a udržovat bolesti v oblasti pravého ramene. Při fyzioterapii je pak nezbytné pracovat nejen s ramenem, ale i v oblasti jizvy, což pacienta často překvapí.

Potíže mohou být způsobeny nejen jizvou po operaci žlučníku, ale také chronickými potížemi ve funkci jater a žlučníku. Tedy lidé s častými žlučníkovými kolikami, či jen s tzv. „citlivým žlučníkem“ mohou mít bolesti v oblasti pravého ramenního pletence. Při stanovení správné diagnózy a terapie je vhodné pomyslet i na tuto možnost.

Při obtížích tohoto typu můžete podpořit léčbu užíváním homeopatického léku:

  • Chelidonium majus 15 C v dávce 5 granulí 1x denně.

Krásné slunné dny přeje Radana.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.