Ještě jsme tady. Jsou tři hodiny ráno, jako každou noc se pokouším usnout na etapy. Prášek, zhasnout, zavřít oči, tak nějak to má fungovat. Takže, abych se neotrávila prášky, počítám ovečky, jedna, dvě, tři - nic se neděje, bolí mne celej člověk a v hlavě mi bzučí vzpomínky na život, který jsem si představovala úplně jinak, život obyčejný holky, která toho chtěla tolik dokázat a dokázala, že každý dobrý skutek je po zásluze potrestán. 

Venku je tma, silnici na druhé straně řeky lemují světla reflektorů projíždějících aut, sousedovic kocour vyráží do noci po bílém sněhovém koberci. V dálce vyje roztoužený pes na svoji lásku. Já sedím u okna a v myšlenkách se vracím tam, kam se vrátit už nechci. Je to ale silnější než já. Posílena prášky na depresi se nemohu soustředit na to, co mi život dal i vzal. Vedle mne spokojeně pochrupuje můj starý pes, kterého jsem před deseti lety vyměnila za skříň po babičce, aby ho jako štěně neuspali. Hodiny pomalu tikají sem a tam, za okny se rozednívá, uvařím si kafe a pozoruji lidi spěchající do práce. Závidím jim tu jistotu v nejistotě. Je mi smutno v těle, cítím podivné chvění, tuhnou mi svaly, chce se mi zvracet, můj tlak se zastavil na 220. Probouzím se na nemocničním lůžku a jsem šťastná, že žiji, mohu mluvit a chodit.

Ten den jsem si řekla - a dost, dost vzpomínek na to, co se nemělo stát, dost vzpomínek na ty, co mi ublížili, prostě DOST. Život je krátký na to, abychom ho dožili v depresi! Cesta z ní je velice dlouhá, ale úspěšná. Už nesedím za oknem mlčky pozorujíc tep života okolo mne, každý můj den je jinak barevný, můj život podobu má akrobata, já oblékám se do květů, žiji jako v extázi svůj příběh o jaru v květináči podzimu života. Objevuji v sobě výtvarný talent, píši verše, kterými obdarovávám své přátele, své životní schopnosti a zkušenosti předávám dál, tam kde mohu nějak pomoci. Život má zase smysl. Spím celou noc.

Nad smutkem se dá zvítězit, stačí jen chtít bojovat s ním. Než odejdeme tam, kde svět je na malém kousku, podělte se o to, co umíte s těmi, co nás ještě potřebují, važte si malých radostí…

Malé věci tvoří velké události a my jsme ještě tady?!

Naše malé „homeopatické“ doporučení:

Předně mějte na paměti, že pro samoléčbu se hodí pouze akutní změny nálad. Pokud se tyto stavy neustále vracejí, obraťte se na lékaře-homeopata.

Když se však při lehčích obtížích zvolí vhodný lék, objeví se již v následujícím týdnu náznak zlepšení, nebo ke zlepšení přímo dojde. Pokud však příčiny, které váš neblahý stav vyvolaly, pokračují, neočekávejte od homeopatického léku, že se dostaví okamžité zlepšení nálady a že budete hned veselí. Správný lék vám však pomůže opět najít cestu k sobě samé/-mu/ a sebrat síly pro nutnou změnu. Umožní vám tak opět aktivně zasáhnout do svého života.

  • Pokud jste přecitlivělí a náladoví, užijte homeopatický lék Ignatia amara 15 C – 2x denně 5 globulí po dobu 3 dnů, v případě potřeby pokračujte v léčbě 1x denně maximálně však po dobu 3 týdnů.
  • Při probuzení, kdy je splín nejhlubší, si vezměte homeopatický lék Lachesis mutus 15 C - 2x denně 5 globulí po dobu 3 dnů, v případě potřeby pokračujte v léčbě 1x denně, maximálně však po dobu 3 týdnů.
  • Když se cítíte napjatí, popudliví nebo frustrovaní, sáhněte po homeopatickém léku Nux vomica 15 C - 2x denně 5 globulí po dobu 3 dnů, v případě potřeby pokračujte v léčbě 1x denně, maximálně však po dobu 3 týdnů.
  • Svou emotivnost a nerozhodnost zkrotíte homeopatickým lékem Pulsatilla 15 C - 2x denně 5 globulí po dobu 3 dnů, v případě potřeby pokračujte v léčbě 1x denně, maximálně však po dobu 3 týdnů.
  • Jste-li zklamaní, uražení a bezbranní, pak vám pomůže Staphysagria 15 C - 2x denně 5 globulí po dobu 3 dnů, v případě potřeby pokračujte v léčbě 1x denně, maximálně však po dobu 3 týdnů.
  • Pokud se cítíte býti mrzutí, do ničeho se vám nechce a zanedbáváte se, pak užijte homeopatický lék Sulfur 15 C - 2x denně 5 globulí po dobu 3 dnů, v případě potřeby pokračujte v léčbě 1x denně, maximálně však po dobu 3 týdnů. Při sklonu k ekzémům, akné a jiným kožním onemocněním, samoléčbu tímto homeopatickým lékem nedoporučujeme. Poraďte se raději s lékařem-homeopatem.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.